dzisiaj jest: 18 października 2024 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Sołectwo pełne pomysłów

Panowie podczas spotkania w gabinecie starostySołtys Błonia w gminie Tarnów, Antoni Batko odwiedził starostę tarnowskiego, Jacka Hudymę. Celem wizyty było przedstawienie włodarzowi powiatu zamierzeń i planów Rady Sołeckiej, ale też prośba o pomoc i możliwe wsparcie inicjatyw podejmowanych na rzecz rozwoju sołectwa. W spotkaniu uczestniczył także etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach.

Rozmowa była bardzo owocna, omówione zostały plany na następną kadencję, padło dużo pomysłów na wspólne działania, m.in. te związane II edycją Konkursu dedykowanego Kołom Gospodyń Wiejskich - cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem. – podkreślił sołtys Antoni Batko, który jest jednocześnie prezesem i jednym z animatorów KGW w Błoniu.

Panowie podczas spotkania w gabinecie starosty

- To program, który daje bardzo szerokie możliwości rozwoju gmin, ale także stwarza warunki do godnego życia i odpoczynku w środowisku wiejskim. - mówił starosta Jacek Hudyma. Z kolei Tomasz Stelmach dodał: - Chcemy popularyzować działania skierowane do społeczności lokalnej, a także doceniać jej zaangażowanie, stąd liczymy na kolejne ciekawe projekty.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.