dzisiaj jest: 18 października 2024 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Obchody Powiatowego Dnia Edukacji w Żabnie

Otwarcie wydarzenia w Żabnie - na scenie uczniowiePodziękowania za trud codziennej pracy, ale także wprowadzanie uczniów w świat nieprzemijających wartości, odznaczenie państwowe od prezydenta RP, mianowania na wyższe stopnie zawodowe i nagrody finansowe od starosty. W Centrum Kultury w Żabnie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, starosta tarnowski Jacek Hudyma i etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

Widownia z samorządowcami na pierwszym planie

Nauczycielom przekazywano wyrazy szacunku i uznania za wychowywanie młodego pokolenia. Składano życzenia zdrowia, optymizmu i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Widownia z innej perspektywy aparatu

Starosta Jacek Hudyma przypomniał, że co roku święto wszystkich osób związanych z oświatą organizowane jest w innym miejscu w powiecie także po to, aby poszczególne szkoły mogły zaprezentować swój dorobek. - Ale ten dzień to jest również czas na to, abyśmy uhonorowali nauczycieli i przedstawili jako samorząd powiatowy co planujemy w dziedzinie edukacji – stwierdził starosta. - Robimy wiele, aby szkoły poszerzały swoją ofertę i gwarantowały najwyższy poziom kształcenia.

Józef Parys otrzymuje odznaczenie

Decyzją prezydenta RP Andrzeja Dudy Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowany został Józef Parys, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. Odznaczenie państwowe wręczył kierownik tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Piotr Łosiński.

Starosta wręcza odznaczenia nauczycielom

W tym roku nagrody starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali dyrektorzy następujących placówek: Agnieszka Kurzydym (ZSP Żabno), Wiesław Wójcik (ZSOiZ Gromnik), Agnieszka Kapek (ZSLiT Wojnicz), Iwona Główczyk (DWD Jodłówka Tuchowska) i Janusz Szczęch (ZSP Ryglice) oraz pedagodzy: Joanna Szopińska (PPPP Tarnów), Lucyna Niziołek (SOSW Wierzchosławice-Dwudniaki), Danuta Lizak-Prażuch (ZSP Żabno), Beata Rojek (ZSP Żabno), Karolina Mikos (DWD Jodłówka Tuchowska), Sławomir Wasiek (CKZiU Tuchów), Joanna Łoboda (ZSLiT Wojnicz), Anna Wypasek-Śledź (ZSP Zakliczyn), Beata Niemiec-Ryba (LO Tuchów), Lucyna Burnus (ZSOiZ Ciężkowice), Beata Biedrzycka (ZSOiZ Gromnik) i Dorota Bieleń (ZSP Ryglice).

Tomasz Stelmach wręcza słoneczniki i gratuluje wyróżnionym pedagogom

Szesnastu pedagogom wręczono akty mianowania na wyższy stopień nauczycielski.

Wyróżnieni nauczyciele na scenie

Wyróżnieni pedagodzy i dyrektorzy placówek edukacyjnych

Przy okazji pobytu w Żabnie starosta Jacek Hudyma i etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach zapoznali się z funkcjonowaniem tamtejszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która niedawno rozpoczęła działalność w nowym obiekcie.

Budynek poradni z zewnątrz

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie, Renata Smoleń podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej siedziby placówki.

Spotkanie z pracownikami placówki

Jacek Hudyma, starosta tarnowski w swoim wystąpieniu podkreślił potrzebę i znaczenie pomocy psychologicznej, pedagogicznej oraz logopedycznej dzieciom, a także młodzieży w kontekście wyzwań, jakie stawia współczesny świat.

Starostowie podczas wizytacji w placówce

Fot. Paweł Topolski

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.