dzisiaj jest: 29 czerwca 2024 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

Jednogłośne absolutorium i odznaczenie za zasługi dla krwiodawstwa

Sesja w Kąśnej DolnejZarząd Powiatu Tarnowskiego otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu w 2023 roku. „Za” głosowali wszyscy radni. Przegłosowano również wotum zaufania dla władz powiatu tarnowskiego.

Na początku sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej miała miejsce uroczystość przekazania Brązowego Krzyża Zasługi pani Monice Treli za zasługi dla honorowego krwiodawstwa oraz promocję idei czerwonokrzyskiej.

Józef Parys przedstawia zasługi odznaczanej Moniki Treli

Odznaczenie w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczyła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger. - Przyznany dziś Brązowy Krzyż Zasługi to wyróżnienie dla osoby, która swoją działalnością i poświęceniem dla idei honorowego krwiodawstwa i Czerwonego Krzyża pokazuje, jak wielką wartość ma bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.

Odznaczona pozuje w władzami samorządowymi

Pani Monika Trela swoim zaangażowaniem i pracą na rzecz społeczności zasłużyła na to wyjątkowe odznaczenie. Wręczając w imieniu Pana prezydenta Brązowy Krzyż Zasługi pragnę podkreślić, jak ważne są takie postawy w budowaniu solidarnej i wrażliwej społeczności. – powiedziała Elżbieta Achinger.

Monika Trela dostaje gratulacje od starosty Jacka Hudymy

Następnie radni po zapoznaniu się z raportem o stanie powiatu tarnowskiego i rozpatrzeniu sprawozdania finansowego za 2023 rok przegłosowali udzielenie Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Ujęcie na radnych i zarząd obradujących podczas sesji

Dochody powiatu tarnowskiego w 2023 roku wyniosły 228 mln zł, a wydatki ukształtowały się na poziomie 225 mln zł. Budżet zamknął się nadwyżką w wysokości przeszło 3 mln zł. Na inwestycje wydano rekordową kwotę prawie 24 mln zł. W większości były to pozyskane środki zewnętrzne, głównie z programów rządowych.

Prezydium RPT

- Dziękuję wszystkim, którzy w powiecie tarnowskim ciężko pracowali na to, że ubiegły rok możemy zaliczyć do naprawdę udanych, w tym przede wszystkim pod względem inwestycyjnym czyli rozwojowym – powiedział starosta Jacek Hudyma.

Zaproszeni goście podczas sesji

Fot. Paweł Topolski