dzisiaj jest: 20 września 2024 r.   ::    imieniny: Renata, Filipina, Eustachy

XXXIV i XXXV sesja Rady Powiatu Tarnowskiego - 28 grudnia 2009 r.

28 grudnia 2009 r. odbędzie się uroczysta XXXIV sesja Rady Powiatu Tarnowskiego zwołana z okazji nadania tytułu „Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego” dla arcybiskupa Józefa Kowalczyka oraz ojca Jana Wojciecha Góry, dominikanina. Sesja rozpocznie się o godz. 11.00 w sali narad na parterze Starostwa Powiatowego  w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38.

Po uroczystej sesji radni zbiorą się ponownie, aby wziąć udział w posiedzeniu, w czasie którego ma zapaść m.in. decyzja o przyjęciu budżetu powiatu tarnowskiego na 2010 rok, przyjmą program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz uchwalą plan pracy Rady Powiatu na przyszły rok.

Porządek obrad XXXV Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego - 28 grudnia 2009 r., godz. 12.00:

1. Otwarcie Sesji.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXXIII Sesji.
  4. Interpelacje Radnych.
  5. Sprawozdanie z działalności Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie w roku szkolnym 2008/2009.
  6. Podjecie uchwały w sprawie przyjęcia projektu Rocznego programu współpracy Powiatu Tarnowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie Powiatu Tarnowskiego.
  7. Podjecie uchwały w sprawie regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, szczegółowy sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe oraz godziny doraźnych zastępstw, wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego, a także wysokość i warunki wypłacania nagród dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Powiat Tarnowski.
  8. Podjecie uchwały w sprawie  zmian uchwały budżetowej Powiatu Tarnowskiego na 2009 rok Nr XXII/178/08 z dnia 29 grudnia 2008 r.
  9. Podjecie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zaciągniecie zobowiązań wykraczających poza rok budżetowy.
  10. Podjecie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zaciągniecie zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy.
  11. Podjecie uchwały w sprawie wykazu wydatków budżetu Powiatu Tarnowskiego, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2009.
  12. Podjecie uchwały w sprawie budżetu Powiatu Tarnowskiego na 2010 rok.
  13. Informacja o stanie mienia Powiatu Tarnowskiego.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Tarnowskiego.
  15. Podjecie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy Komisji.
  17. Podjecie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi.
  18. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Tarnowskiego i informacja z realizacji uchwał Rady.
  19. Zapytania i wolne wnioski radnych.
  20. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wolne wnioski Radnych.
  21. Zamknięcie obrad XXXV Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.