dzisiaj jest: 20 września 2024 r.   ::    imieniny: Renata, Filipina, Eustachy

Zniszczenia na drogach powiatu tarnowskiego - ZDJĘCIA

Na 30 mln zł szacowane są straty na drogach, którymi zarządza powiat tarnowski. Nieprzejezdna jest już tylko jedna droga - udało się bowiem usunąć uszkodzenia w Łowczówku a w poniedziałek w Pogórskiej Woli.  Na doraźne usuwanie szkód na drogach skierowano z budżetu w trybie pilnym 300 tys. zł.
Najbardziej zniszczone są drogi w gminie Skrzyszów, przez który przeszła ogromna fala powodziowa na Wątoku. M.in. na drodze Skrzyszów - Łękawka- Łękawica mogą poruszać się tylko pojazdy do 3,5 tony ze względu na liczne oberwania trasy i zwężenia jezdni.
Woda dokonała również wielkich zniszczeń w gminie Wojnicz, Pleśna, Zakliczyn. Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg cały czas pracują na drodze Tarnów-Ryglice, która w kilku miejscach zagrożona jest osuwiskami. Robią wszystko, aby asfalt nie został zerwany przez poruszającą się ziemię. Nadal nie można przejechać trasą powiatową Tuchów- Pleśna wzdłuż rzeki Białej w miejscowości Łowczówek.
Natomiast dobra wiadomość jest taka, że drogowcom udało się usunąć uszkodzenia na drodze Wola Rzędzińska - Pogórska Wola na granicy Pogórskiej Woli i Wałek. Trasa jest już przejezdna, ale trzeba na niej ograniczyć prędkość. Można już przejechać drogą Tuchów- Pleśna wzdłuż rzeki Białej w miejscowości Łowczówek.
We czwartek będzie można już przejechać drogą powiatową w Brniu w gminie Lisia Góra, w kierunku miejscowości Lipiny. Na miejscu pracuje już ekipa remontowa, która stara się, aby ruch na drodze został jak najszybciej przywrócony.

Nieprzejezdna droga powiatowa:
- droga w miejscowości Breń w kierunku miejscowości Lipiny.
Na drodze Skrzyszów - Łękawka- Łękawica mogą poruszać się tylko pojazdy do 3,5 tony ze względu na liczne oberwania drogi i zwężenia jezdni.
Kliknij tutaj!