dzisiaj jest: 8 września 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nestor, Radosław

Promesy na wsparcie działalności Kół Gospodyń Wiejskich

Konferencja w starostwie - na pierwszym planie baner promocyjny KGW z regionalnym akcentemW sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie było radośnie, barwnie i kolorowo. Po raz pierwszy wręczone zostały promesy na działalność Kół Gospodyń Wiejskich, których w powiecie tarnowskim jest coraz więcej. W tym roku przeznaczono na ten cel 100 tys. zł.

To program pilotażowy, ale na pewno będzie kontynuowany – zapewnił starosta tarnowski Jacek Hudyma. Ma być wyrazem uznania i podziękowania dla Kół Gospodyń Wiejskich za całokształt działalności, w tym podtrzymywanie i kultywowanie ludowej kultury, wiejskich obrzędów oraz tradycji kulinarnych.

Zarząd w komplecie podczas konferencji

- To pierwszy tego typu konkurs w naszym powiecie, ale na pewno nie ostatni. Cieszymy się z tego, że Koła Gospodyń Wiejskich powstają w kolejnych miejscowościach, rozrastają się, że wykonują tak potrzebna pracę w swoich środowiskach lokalnych – stwierdził Jacek Hudyma.

Konferencja w auli starostwa

Wicestarosta Roman Łucarz przekonywał, że przeznaczone teraz 100 tys. zł dla KGW to tak na dobry początek. – Dbacie o to, aby nie zaginęło piękno polskiej wsi. Wasze zaangażowanie, wasza praca jest godna podziwu, ale wiemy, że aby dobrze i skutecznie działać to potrzebne są finanse – powiedział wicestarosta.

Zarząd z promesą dla KGW

- Koła Gospodyń Wiejskich, które łączą tradycję z nowoczesnością przeżywają renesans i bardzo się z tego cieszymy – dodał etatowy członek zarządu powiatu, a zarazem przewodniczący jury oceniającego konkursowe oferty Tomasz Stelmach.

Jedno z Kół Gospodyń Wiejskich odbiera promesę

W tym roku dofinansowanie z powiatu tarnowskiego otrzymały 33 Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas wręczania „małych grantów” obecni byli również Mateusz Janiczek i Mariusz Tyrka z zarządu powiatu oraz radni powiatowi Anita Serafin i Przemysław Skruch.

Wręczenie promesy i wspólne zdjęcie zarządu z KGW

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Zarządem i gośćmi pozują do wspólnego zdjęcia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tarnowie

Fot. Paweł Topolski