dzisiaj jest: 19 września 2024 r.   ::    imieniny: Konstancja, January

XXIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego - 27 lutego 2009 r.

27 lutego odbędzie się XXIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego. Radni zapoznają się m.in. z informacją o strukturze i stanie bezrobocia w regionie tarnowskim, podejmą uchwałę w sprawie zmian w składzie Rady Społecznej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie oraz zdecydują, czy zawrzeć porozumienie z sąsiednimi powiatami i gminami w sprawie organizacji i zasad finansowania turnusów dokształcania zawodowego pracowników młodocianych. Posiedzenie odbędzie się w sali narad na parterze Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38. Początek zaplanowano na godz. 10.30. XXIII sesję Rady Powiatu Tarnowskiego poprzedzą posiedzenia komisji. Jako pierwsza zbierze się 11 lutego 2009 r. Komisja Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisja ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, następnie pozostałe komisje rady.

Porządek Obrad  XXIII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego – 27 lutego 2009 r.
1.    Otwarcie XXIII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.
2.    Przedstawienie porządku obrad XXIII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.
3.    Przyjęcie protokołu z  XXII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.
4.    Interpelacje Radnych.
5.    Informacja o stanie i strukturze bezrobocia w regionie tarnowskim wg stanu na 31 grudnia 2008 roku
6.    Informacja dot. stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego w 2008 roku.
7.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian w składzie Rady Społecznej przy samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.
8.    Informacja o programach celowych PFRON realizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych w okresie programowania 2002 – 2008.
9.    Podjecie uchwały w sprawie zawarcia Porozumienia pomiędzy Powiatem Bocheńskim, Powiatem Brzeskim, Powiatem Dąbrowskim, Powiatem Tarnowskim i Gmina Żegocina w sprawie organizacji i zasad finansowania turnusów dokształcania zawodowego pracowników młodocianych uczęszczających do klas wielozawodowych w szkołach zawodowych.
10.    Podjecie uchwały w sprawie zmian uchwały budżetowej Powiatu Tarnowskiego na 2009 rok Nr XXII/178/08 z dnia 29 grudnia 2008 r.
11.    Podjecie uchwały w sprawie zasad i trybu udzielania ulg w spłacaniu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy Ordynacja podatkowa, przypadających Powiatowi Tarnowskiemu lub jego jednostkom organizacyjnym.
12.    Podjęcie uchwały w sprawie podpisania umowy partnerskiej dotyczącej realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
13.    Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi.
14.    Sprawozdanie z działalności Komisji ds. Bezpieczeństwa i Porządku za 2008 r.
15.    Sprawozdania z prac Komisji Rady Powiatu Tarnowskiego w 2008 roku.
16.    Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Tarnowskiego i informacja z realizacji uchwał Rady.
17.    Zapytania i wolne wnioski Radnych.
18.    Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wolne wnioski Radnych.
19.    Zamknięcie obrad XXIII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.