dzisiaj jest: 29 czerwca 2024 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

Konferencja przeciw przemocy

Jacek Hudyma i Anna Górska podczas spotkania, starosta wita gości na stojąco„Porozmawiajmy o przemocy” to temat kolejnej Konferencji dot. przeciwdziałania przemocy, zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnego samorządu i instytucji pomocowych z terenu powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, pedagodzy, policjanci oraz specjaliści w dziedzinie psychologii i prawa.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego Jacka Hudymy. - Przemoc, nad którą się dziś pochylamy, to niestety nadal zjawisko powszechne, występujące w wielu formach i rodzajach. Statystyki wyraźnie to potwierdzają. – powiedział starosta, otwierając spotkanie dotyczące interdyscyplinarnych działań w obszarze przeciwdziałania przemocy.

Sala konferencyjna z uczestnikami konferencji

Celem spotkania było omówienie rosnącej skali przemocy wobec dzieci oraz jej przyczyn. Wspólnie ze specjalistami szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące działań służb, reakcji świadków, adekwatności udzielanej pomocy, stereotypów dotyczących przemocy.

Zaproszeni słuchają przemowy jednego z wykładowców

Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych prelegentów:
  • mł. asp. Kinga Siedlecka - Wydział Prewencji KMP w Tarnowie – „Media a przemoc - ryzykowne zachowania dzieci i wobec dzieci w internecie”,
  • Małgorzata Pruś - psycholog w ZSOiZ w Ciężkowicach – „Bezpieczeństwo uczniów i chroniących ich przed przemocą - rola środowiska szkolnego”,
  • Katarzyna Dalach - Czapkowicz - pedagog w PPPP w Tarnowie - Filia w Wojniczu – „Mechanizmy obronne dziecka doświadczonego przemocą”.
Uczestnicy konferencji p przemocy

Po prezentacjach odbyła się dyskusja i rozmowy z prelegentami, umożliwiające uczestnikom aktywne uczestnictwo w tematach poruszanych podczas konferencji.

Anna Górska porusza temat przemocy, obok Jacek Hudyma

Tematyka konferencji, a także ogromne zainteresowanie wydarzeniem ze strony przedstawicieli oświaty, pomocy społecznej i służb mundurowych wskazuje, że takie inicjatywy są potrzebne.

Panie prowadzące pry jednym stole

Kończąc spotkanie, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska złożyła podziękowania prelegentom oraz wszystkim uczestnikom.

Podczas konferencji słuchacze skupieni są na słowach wykładowcy