dzisiaj jest: 19 września 2024 r.   ::    imieniny: Konstancja, January

Zakliczyn najlepszy w powiatowych szachach

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie najlepszymi szachistami powiatu tarnowskiego. Podczas odbywających się w Radłowie zawodów okazali się bezkonkurencyjni wśród pozostałych placówek biorących udział w turnieju – zajęli trzy pierwsze miejsca.
Pod koniec stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tarnowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Turniej zorganizowany był w systemie szwajcarskim kontrolowanym na dystansie siedmiu rund. W turnieju brały udział szkoły ponadgimnazjalne z Zakliczyna, Tuchowa i Gromnika. Na mistrzostwa przyjechało 28 uczestników. Sędzią był Wiesław Kasperek (sędzia klasy państwowej), wspomagany przez sędziów rundowych.
Najlepszymi szachistami okazali się uczniowie ZSP w Zakliczynie -  Grzegorz Bober, Dariusz Gwiżdż oraz Marek Janik. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Justyna Sowa z ZSOiZ w Ciężkowicach. Gratulujemy !