dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Marzenia się spełniają!

Sylwia Wiatr z flagą powiatu tarnowskiego w TokioAktywna kobieta, biegaczka-amatorka z wizytą w starostwie. Sylwia Wiatr podziękowała Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za wsparcie wyjazdu do kraju kwitnącej wiśni na "Tokyo Marathon", który odbył się 3 marca 2024 r. W spotkaniu uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Radny Rady Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz oraz Radny Rady Miejskiej w Tuchowie Mateusz Janiczek.

- Było to cudowne przeżycie dla mnie, zarówno jako osoby jak i zawodnika, amatora biegacza, który mógł uczestniczyć w tak prestiżowym maratonie. Bieg odbył się ulicami Tokio, gdzie mogliśmy przy okazji podziwiać najważniejsze zabytki, punkty widokowe miasta. Ten maraton to jeden z 6 największych maratonów świata nazywanych „World Marathon Majors”, był to mój trzeci maraton z tej edycji. Przyniósł wiele zachwytów, niespodzianek, osiągnieć.

Medal za udział w maratonie, w tle japońska budowla

Atmosfera wydarzenia, którą tworzyli kibice, sprawiała, że byliśmy niemal niesieni i nie odczuwało się trudu oraz zmęczenia. - mówiła Sylwia Wiatr. - Mam nadzieję, że spełniając swoje marzenia, zainspiruję też inne osoby do tego, by dążyć do celu i nie zostawiać marzeń na później. Chcieć to móc! Sylwia zdradziła też plany na przyszłość. - Chciałabym w najbliższym czasie wziąć udział w kolejnym z 6 maratonów – w Nowym Jorku. Czy się uda, zobaczymy już w kwietniu. Jeśli chodzi o czas, kwalifikuję się, jednak z uwagi na bardzo dużą liczbę chętnych, trzeba tu liczyć na łut szczęścia. Proszę trzymać kciuki!

Kwitnące wiśnie

- Dziękujemy za tak dobre reprezentowanie powiatu i województwa małopolskiego na arenie międzynarodowej – podkreślali zgodnie uczestnicy spotkania. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy, bo każdy, nawet najmniejszy sukces naszych mieszkańców to także sukces całej społeczności lokalnej.

Zdjęcie z przedstawicielami Zarządu Powiatu Tarnowskiego w starostwie

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt