dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Trudna sytuacja finansowa Środowiskowych Domów Samopomocy

Podczas konferencji w starostwie - miniaturaPrzedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy działających w powiecie tarnowskim zwrócili uwagę na pogarszającą się sytuację finansową ich placówek ze względu na ciągle rosnące koszty utrzymania. Apelują do rządu o zwiększenie dotacji, aby możliwe było spełnianie dotychczasowych standardów oraz zapewnienie podopiecznym opieki i rehabilitacji na wysokim poziomie.


W konferencji prasowej w tej sprawie, zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie udział wzięli wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, Bożena Mróz – członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników i Sympatyków Środowiskowych Domów Samopomocy oraz dyrektor ŚDS w Lisiej Górze, Marta Ćwik – kierownik ŚDS w Nowodworzu, Aleksandra Ostrowska – kierownik ŚDS w Karwodrzy oraz Agnieszka Gierałt – kierownik ŚDS w Stróżach.

Wicestarosta wraz z kierownikami DPS

W powiecie tarnowskim istnieje siedem ŚDS, do których uczęszcza przeszło 200 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Ciągle rosną koszty utrzymania, związane m.in. z inflacją, ale także ze wzrostem płacy minimalnej. Tymczasem dotacja na jednego podopiecznego pozostaje na niezmienionym poziomie. Aby utrzymać wymagane standardy oraz zapewnić podopiecznym opiekę i rehabilitację na wysokim poziomie potrzebne jest większe finansowanie. Starostwo Powiatowe w Tarnowie skierowało w tej sprawie pismo do wojewody małopolskiego Krzysztofa Klęczara. – To problem, który dotyczy całej Polski. Powiat może wspierać i pomagać w tym co jest możliwe, ale nie możemy dofinansowywać Środowiskowych Domów Samopomocy, jeśli chodzi o same pieniądze. To zadanie rządu – podkreślił wicestarosta Jacek Hudyma.

Zdjęcia: Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt