dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Komisje wezwą młodych ludzi z subregionu tarnowskiego

Oznaczone miejsce kwalifikacji wojskowej przy ulicy Mościckiego w TarnowieRuszyła kwalifikacja wojskowa w subregionie tarnowskim. Jako pierwsi, przed komisją lekarską stawiają się mieszkańcy powiatu tarnowskiego - to ponad 1,1 tys. osób. Prace Powiatowej Komisji Lekarskiej uroczyście rozpoczęli - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach i Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie ppłk Piotr Rowiński.

 

– Myślę, że to dla młodych ludzi szczególne doświadczenie, bo stają przed komisją wojskową. W tym czasie, kiedy toczy się wojna na Ukrainie również dla Wojska Polskiego ma to ogromne znaczenie. Co prawda, od dłuższego czasu mamy służbę nieobowiązkową, ale jest możliwość służenia w polskiej armii zawodowo - to również szansa dla młodych ludzi, aby w to się wpisali - powiedział Tomasz Stelmach z zarządu powiatu.

Członek zarządu powiatu tomasz Sytlmach i szef Wojskowego Centrum Rekrutacji pułkownik Piotr Rowiński podczas konferencji prasowej

Kwalifikacja wojskowa odbywa się w pomieszczeniach OHP przy ulicy Mościckiego 27 w Tarnowie – Osoby, które otrzymały wezwanie powinny zabrać ze sobą określone dokumenty, które należy przedstawić komisji – mówi Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie ppłk Piotr Rowiński.

Jak podkreśla kpt. Paweł Badoń, Rzecznik Prasowy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie. - w regionie gdzie administruje Wojskowe Centrum Rekrutacji, wezwania dostanie ponad 3800 osób, z tego 2800 osób to jest rocznik podstawowy, około 700 wezwań to jest rocznik starszy.

Uczestnicy, którzy jako pierwsi otrzymali wezwania na komisje lekarską

W Powiecie Tarnowskim kwalifikacja potrwa do 28 marca, natomiast ostatnim w regionie będzie Powiat Brzeski, który zakończy kwalifikację 29 kwietnia.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt