dzisiaj jest: 24 lipca 2024 r.   ::    imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dwie umowy na powstanie Zakładu Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach

spotkanie podczas uroczystego podpisania umowyW Starostwie Powiatowym w Tarnowie podpisano dwie umowy na budowę i wyposażenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Zatrudnienie znajdować będą w nim osoby niepełnosprawne, które zakończyły naukę w tej placówce.

 

Starosta tarnowski Roman Łucarz przekonywał, że był to jeden z najtrudniejszych przetargów, choć z pozoru zadanie wygląda na łatwe i proste. – Trzeba było tak przygotować specyfikację, wypracować takie rozwiązania, aby działalność Zakładu wpisywała się oczekiwania osób niepełnosprawnych i potrzeby lokalnego środowiska – mówił. – Obiekt, który powstanie, zajmował będzie powierzchnię około tysiąca metrów kwadratowych. Znajdą się w nim trzy pracownie – pralniczo-krawiecka, która świadczyć będzie mogła usługi na rzecz naszych domów pomocy społecznej, papiernicza, w której będą mogły być na przykład niszczone dokumenty oraz ogrodniczo-porządkowa.

Pierwsza umowa została podpisana z firma Mateo

Sama budowa obiektu którą zrealizuje firma "MATEO" Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowo - Handlowe Józef Firmuga, kosztować będzie przeszło 9,2 mln zł. Drugą umowę z firmą SOVRANA POLSKA podpisano na wyposażenie pralni – to koszt rzędu 971 tys. zł. Podpisane zostaną jeszcze umowy na dostawę samochodu oraz sprzętu informatycznego.

Podpisanie drugiej umowy z firmą Sovrana Polska z Olkusza

W sumie urządzenie ZAZ w Wierzchosławicach-Dwudniakach wyniesie przeszło 11 mln zł. Ponad 9,5 mln zł na ten cel pochodzi z budżetu państwa – Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat starał się będzie jeszcze o dofinansowanie z PFRON-u.

- Niezwykle ważne jest również to, że zachowany zostanie ciąg terapeutyczno-zajęciowy. Dorastająca młodzież, która kończyć będzie naukę w SOSW nie będzie wracać do domów i wcześniejsza praca z nimi nie będzie szła na marne, ale będzie mogła w tym miejscu znaleźć zatrudnienie, a jednocześnie kontynuować rehabilitację – podkreślał wicestarosta Jacek Hudyma.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt