dzisiaj jest: 28 lutego 2024 r.   ::    imieniny: Makary, Prokop, Hilary

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Uroczystość "Polonia Rediviva" w Pałacu Prezydenckim

Delegacja z powiatu tarnowskiego w Pałacu PrezydenckimWydarzenie w Pałacu Prezydenckim zakończyło Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości w obecności pary prezydenckiej podsumowano organizowane od 2018 roku obchody upamiętniające wydarzenia oraz osoby związane z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości. Samorząd powiatu tarnowskiego reprezentowali Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Sekretarz Powiatu Wacław Prażuch. W obchodach udział wzięli także: były poseł Michał Wojtkiewicz, Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak i Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

 

Andrzej Duda przypomniał, że zgodnie z założeniami, obchody miały charakter powszechny i były organizowane przede wszystkim lokalnie, „by każdy sobie uświadamiał, że to nasze obchody, nasze stulecie”; trwały też kilka lat, tak jak trwał sam proces odzyskiwania niepodległości przez Polskę, by „uświadomić wszystkim, że to była walka o państwo, o to, by mogło ono trwać”.

Przedstawiciele samorządu powiatu tarnowskiego z wizyta w Pałcu Prezydenckim

W spotkaniu uczestniczyli również m.in. Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik, Minister Wojciech Kolarski, Dyrektor Generalny Barbara Brodowska–Mączka oraz Ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt