dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

 • Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

 • W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody

  W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody

 • Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora

  Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora

 • LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

  LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

 • „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES

  „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES"Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 20 do 26 kwietnia 2024 roku zostanie przeprowadzona wiosenna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów obejmie obszar całego województwa małopolskiego. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. Czytaj więcej...


W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody

W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody Po raz 37. młodzi aktorzy - lalkarze z terenu małopolski zawalczą w Żabnie o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Tegoroczny Przegląd odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury. Prezentacje konkursowych spektakli teatralnych rozpoczną się od godz. 10:00. W przeglądzie zaprezentuje się 8 spektakli teatralnych w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych zespołów. Czytaj więcej...


Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora Choroby pneumokokowe stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla starszych osób i z obniżoną odpornością. Od 1 września 2023 roku pojawiła się wyjątkowa możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom dla osób powyżej 65 roku życia z grup ryzyka. Biuro Projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” informuje o możliwości skorzystania ze szczepień przeciw pneumokokom chroniących m.in. przed zapaleniem płuc, zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i sepsą. Wystarczy pójść do swojego lekarza POZ i skorzystać z darmowych szczepień. Czytaj więcej...


LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego W dniu 23 kwietnia 2024 r. (wtorek) odbędzie się  posiedzenie sesji Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji. Początek obrad zaplanowano na godzinę 11:00. Sesja odbędzie się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Czytaj więcej...


„Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES"

„Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES W 2023 i 2024 roku, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie realizuje projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES" wdrażany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Czytaj więcej...
Previous
Next

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu tarnowskiego - stan na dzień 06.02.2024 r.

Obywatele Ukrainy, którzy na skutek rosyjskiej agresji opuścili swoją ojczyznę, będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy. Będzie to dotyczyć osób, które przybyły do Polski bezpośrednio z Ukrainy i zadeklarowały zamiar pozostania na terytorium naszego kraju. Przewidziano także ścieżkę dalszej legalizacji pobytu obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. Osobom, którym pobyt na terytorium Polski jest lub był uznawany za legalny, będzie udzielane zezwolenie na pobyt czasowy. Będzie ono udzielne jednorazowo na okres 3 lat, licząc od dnia wydania decyzji.

Grafika informacyjna

Ustawa zakłada nadanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną. Rozwiązanie to pozwoli na realizację szeregu usług publicznych na rzecz tych osób. W tym celu przewidziano specjalny tryb uzyskania numeru PESEL, na wniosek zawierający katalog podstawowych danych. Będzie to odformalizowana procedura umożliwiająca uzyskanie numeru PESEL bez konieczności wykazywania podstawy prawnej dla jego posiadania. 

Powiat Tarnowski w porozumieniu z gminami oraz Wojewodą Małopolskim przygotował kilkadziesiąt miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

Poniżej znajdują się dane kontaktowe do Koordynatorów z poszczególnych gmin, oraz Koordynatora Powiatowego, a także aktualna liczba uchodźców przebywających na terenie powiatu tarnowskiego - w postaci tabeli.

GMINA CIĘŻKOWICE: osoba do kontaktu: Aneta Zabawska,mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA GROMNIK: osoba do kontaktu: Joanna Tworzydłomail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA LISIA GÓRA: osoba do kontaktu: Małgorzata Jantońmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA PLEŚNA: osoby do kontaktu: Ryszard Stankowski, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Małgorzata Włodek, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Mateusz Dunaj, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA RADŁÓW: osoba do kontaktu: Piotr Chłońmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA RYGLICE: osoba do kontaktu: Józefa Małeckamail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA RZEPIENNIK STRZYŻEWSKI: osoba do kontaktu: Monika Ryndakmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA SKRZYSZÓW: osoby do kontaktu: Ewa Siedlik, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Grzegorz Podraza, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA SZERZYNY: osoba do kontaktu: Kamil Nigborowiczmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA TARNÓW: osoby do kontaktu: Mateusz Zaprzałka, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Monika Myszona, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA TUCHÓW: osoba do kontaktu: Łukasz Giemzamail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA WIETRZYCHOWICE: osoba do kontaktu: Małgorzata Marekmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA WIERZCHOSŁAWICE: osoba do kontaktu: Andrzej Pittnermail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA WOJNICZ: osoba do kontaktu: Andrzej Węgrzyn,mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA ZAKLICZYN: osoba do kontaktu: Agnieszka Stasiowskamail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GMINA ŻABNO: osoby do kontaktu: Sebastian Pis, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Mateusz Libera, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Stanisław Łabno, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w w Tarnowie: tel.14 6883330, 14 6883331,
14 688 3333, 516529156.

 Nazwa gminy

Liczba uchodźców, zakwaterowanych w obiektach 

 Ciężkowice

   0

 Gromnik

   4

 Lisia Góra

 11

Pleśna 

  0

Radłów

 37

 Rzepiennik Strzyżewski 

   0

Ryglice

 18

Szerzyny 

 0

Skrzyszów

 21

Tarnów

 83

Tuchów

 19

Wierzchosławice 

 13

Wietrzychowice

0

 Wojnicz

 0

 Zakliczyn

25

 Żabno

 38

RAZEM 

269

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt