dzisiaj jest: 19 września 2024 r.   ::    imieniny: Konstancja, January

Wykazali się wiedzą

Rozdano nagrody w I Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej i Polskim Państwie Podziemnym. Organizatorami konkurs, którego finał miał miejsce w czwartek, 16 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, było Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – okręg Tarnów. Konkursowi patronował starosta tarnowski Mieczysław Kras.
W konkursie wzięło udział 80 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego oraz miasta Tarnowa. W samym finale zmierzyło się 26 uczniów. Laureatami zostali: Paweł Wątroba (ZSP nr 1 Brzesko), Maciej Borkowski (II LO Tarnów), Mateusz Babiarz (ZSO nr 3 Tarnów), Mirosław Karczmarczyk (ZSP w Dąbrowie Tarnowskiej), Bartłomiej Biedroń (ZSO nr 3 w Tarnowie) oraz Łukasz Fudalej (ZSP w Radłowie).
Najlepszym uczniom nagrody wręczali wicestarosta tarnowski Mirosław Banach i Prezes Okręgu Tarnów ŚZŻAK, płk Zdzisław Baszak. Rozdaniu nagród towarzyszyła krótka sesja dla młodzieży, poświęcona 65. rocznicy Akcji „III Most”. Wykłady wygłosili: płk Zdzisław Baszak, uczestnik Akcji III Most oraz historyk Maciej Małozięć, który przedstawił sprawę prób rakiet V2, jakie odbywały się na poligonie Blizna. W tym roku Starostwo Powiatowe w Tarnowie organizuje uroczyste obchody 65. rocznicy Akcji „III Most”. Finał nastąpi 26 lipca w Zabawie i Wał-Rudzie.