dzisiaj jest: 28 września 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Wacław

Kolejne spotkanie w sprawie aktualizacji strategii rozwoju powiatu

Trwająca w auli starostwa debata - zdjęcie osób biorących w niej udziałW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się, drugie w tym roku, spotkanie dotyczące aktualizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Tarnowskiego. Debata miała na celu weryfikację projektu strategii oraz planu operacyjnego, których wykonanie planowane jest do końca roku 2024.

W sesji strategicznej uczestniczyli: starosta tarnowski Jacek Hudyma, wicestarosta Roman Łucarz, etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach, dyrektorzy i pracownicy poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego, oraz przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych.

Trwająca w auli starostwa debata - zdjęcie osób biorących w niej udział - zdjęcie 1

- Chcemy, aby strategia Powiatu Tarnowskiego wyznaczała nowoczesne kierunki rozwoju całego subregionu tarnowskiego oraz uwzględniała wspólne obszary współpracy między samorządami. - powiedział na wstępie starosta Jacek Hudyma.

Starosta podczas przemówienia na sesji strategicznej

Dyrektorzy wydziałów i powiatowych jednostek organizacyjnych kolejno zabierali głos, omawiając najważniejsze punkty w procesie wytyczania celów strategicznych na najbliższe miesiące.

Trwająca w auli starostwa debata - zdjęcie osób biorących w niej udział - zdjęcie 2

Prezentację odnośnie stanu prac nad aktualizacją strategii przedstawił Marek Karłowski z Instytutu Badawczego IPC we Wrocławiu. Następnie odbyła się debata.

Obecnie obowiązująca strategia zrównoważonego rozwoju powiatu tarnowskiego została wprowadzona uchwałą XIV.137.2019 Rady Powiatu Tarnowskiego z dnia 20 listopada 2019 roku w sprawie przyjęcia aktualizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Tarnowskiego na lata 2020-2030. Zgodnie z przyjętymi założeniami, aktualizacja strategii odbywa się co cztery lata, po ukonstytuowaniu się nowej Rady Powiatu Tarnowskiego, w oparciu o wyniki analizy stanu powiatu i wnioski podmiotów zaangażowanych w jej realizację.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Tarnowskiego