dzisiaj jest: 21 września 2024 r.   ::    imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Wkrótce wyruszy transport z darami dla powodzian

herb powiatu tarnowskiego

Na podstawie ustaleń w trakcie spotkania koordynacyjnego z Wójtami i Burmistrzami, Starostwo Powiatowe w Tarnowie zorganizuje transport pomocy zebranej w gminach. W tym celu na terenie powiatu tarnowskiego zostały wyznaczone dwie lokalizacje magazynowe, w Tuchowie i Niedomicach.

• magazyn w Tuchowie, wyznaczony został we współpracy z Urzędem Miejskim w Tuchowie i firmami z Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Przemysłowej 31. Gminy z południowej części powiatu przywiozą zebrany asortyment do tego magazynu w czwartek, 26.09.2024 r. w godzinach 9:00 – 12:00,

• magazyn w Niedomicach, wyznaczony we współpracy z firmą Certech w Niedomicach, przy ul. Fabrycznej 36 (wjazd od drogi wojewódzkiej obok sklepu „Groszek, magazyn oznaczony nr 10 /vis-a-vis/ budynku biurowego firmy Certech). Gminy z północnej części powiatu przywiozą zebrany asortyment do tego magazynu w dniach 25 i 26.09.2024 r. (środa, czwartek) w godzinach 9:00 – 12:00.

Starostwo Powiatowe zorganizowanym transportem przewiezie w dniu 27.09.2024 r. asortyment zebrany w dwóch w/w magazynach do wybranej lokalizacji na terenach dotkniętych powodzią. Zebrane towary powinny być posegregowane i w miarę możliwości złożone na paletach aby ułatwić późniejszy załadunek do zbiorczego transportu.

Na podstawie informacji, którą uzyskano od dyrektora Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko wynika, że na tą chwilę niezbędne są: materiały budowlane, ogrzewacze pomieszczeń, agregaty, osuszacze, środki odgrzybiające, środki dezynfekujące, łomy, młotki budowlane, kilofy, wiadra budowlane, ścierki - szmaty duże do podłogi, rękawice gumowe grube, małe AGD, kuchenki gazowe na kartusze, lodówki turystyczne, kalosze - gumowce, odzież robocza, przedłużacze, łopaty dużei małe, łopaty do śniegu - błota, grabie, szufle, ściągaczki do wody, garnki i patelnie.

Akcja zbiórkowa na terenach gmin w dalszym ciągu prowadzona jest w miejscach dotychczasowych zbiórek, tj. remizach OSP, domach ludowych, świetlicach wiejskich, szkołach.

Szczegółową informację na temat dostawy zebranego asortymentu z gmin do w/w magazynów można uzyskać pod numerem telefonu 14 688 33 33, 14 688 33 31 w godzinach 7:00 – 15:00.

Poniżej link do informacji dotyczący zwolnienia z opłat w e-TOLL dla przewozów związanych z udzielaniem pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

<https://www.gov.pl/web/gitd/zwolnienie-z-oplat-w-e-toll-dla-przewozow-zwiazanych-z-udzielaniem-pomocy-ofiarom-kleski-zywiolowej>