dzisiaj jest: 8 września 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nestor, Radosław

13. Dni Żabna pełne atrakcji

Dni Żabna 2023 - plakat z artystami De Mono i Haliną MlynkovąNiezwykle atrakcyjnie zapowiada się program tegorocznych Dni Żabna, które potrwają w dniach od 28 lipca do 4 sierpnia 2024 r. 13. Dni Żabna zainaugurowane zostaną Piknikiem rodzinnym połączonym z Kinem Plenerowym Radia RDN w Parku Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie-Konarach w niedzielę 28 lipca.

28 lipca (niedziela) 2024 r.

W "kinie pod chmurką" o godz. 20:30 zobaczymy familijny film "Nasza niania jest agentem", ale już od godz. 18:00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Wozy policyjne i strażackie, zabawy animacyjne, malowanie twarzy, tatuaże, dmuchana zjeżdżalnia, warsztaty artystyczne z Klubem Senior + z Żabna, zabawy akrobatyczne z Akro Team Żabno, stoisko gastronomiczne przygotowane przez KGW „Nowy styl” Konary i inne.

Kino plenerowe plakat

1 sierpnia (czwartek) 2024 r.

We wtorek 1 sierpnia przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla uczczenia tego wydarzenia na placu przy Dębie Wolności w Żabnie odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. W koncercie „Żabno śpiewa (nie)zakazane piosenki” wystąpią: Zespół wokalny „Cantabile” działający przy GCK w Żabnie, Nikodem Liro i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie. Udział w koncercie wezmą także strażacy z OSP w Żabnie i harcerze z 5 TDH im. J. Korczaka w Żabnie. Dla wszystkich uczestników przewidziano okolicznościowe śpiewniki i przypinki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie degustacja potraw regionalnych przygotowana przez KGW z Czyżowa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 - w "Godzinę W".

Żabno śpiewa 2024

Swój wielki finał 13. Dni Żabna będą miały w dniach 3 i 4 sierpnia

3 sierpnia (sobota) 2024 r.

Sobotnia zabawa 3 sierpnia rozpocznie się o godz. 17:00 od zabaw animacyjnych z Fifi i Lulą. Później na scenei Dni Żabna wystapi KEYT Violinist i Ax Dance Academy, a o godz. 19:00 odbędzie się koncert zespołu "Wesołe Gitary". Czterech szalonych chłopaków zabierze publiczność w muzyczną podróż do lat 60-tych. Zagrają piosenki polskiego big-bitu (Czerwonych gitar, Skaldów, Niebiesko-czarnych) oraz największe hity legendarnej grupy The Beatles. Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z zespołem "I będzie grało". W programie wydarzenia na ten dzień znalazły się także pokazy taneczne, które zaprezentuje Szkoła Tańca Latino.

Plakat z zespołem Wesołe gitary

4 sierpnia (niedziela) 2024 r.

W niedzielę 4 sierpnia zabawa rozpocznie się o godz. 16:00. Na początku w koncercie zaprezentują się tegoroczni laureaci Festiwalu Piosenki RECHOTek, po nich wystąpi tarnowski zespół młodzieżowy The Mists, a następnie Nikodem Liro - Niecieczanin odnoszący coraz większe sukcesy wokalne nie tylko w Polsce, ale i na zagranicznych festiwalach.

Plakat Liro

O godz. 19:00 wystąpi Halina Mlynkowa - polsko-czeska piosenkarka, była wokalistka zespołu Brathanki.

Plakat Mlynkova

Na godzinę 20:30 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru - zespołu DE MONO. Największe przeboje jednego z najpopularniejszych na polskim rynku muzycznym zespołów wraz z kolegami wykona Andrzej Krzywy. Z pewnością usłyszymy: "Kochać inaczej" , "Póki na to czas" czy "Zostańmy sami".

Plakat De Mono

Na finale 13. Dni Żabna nie zabraknie także dodatkowych atrakcji. Będzie bezpłatna strefa zabaw dla dzieci obejmująca dmuchane zjeżdżalnie i stoiska animacyjne (malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki). Będą także degustacje potraw przygotowane przez gminne KGW. Na placu imprezy ustawione zostaną stoiska handlowo - promocyjne, gastronomiczne i wesołe miasteczko.

dni zabna 2024 plakat 1000pix

13. Dniom Żabna Towarzyszą: Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Żabna (27 lipca - 4 sierpnia) i III Zawody Wędkarskie, które odbędą się 3 sierpnia w Bobrownikach Wielkich. Ich uczestnicy także powalczą o Puchar Burmistrza Żabna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Żabna Tomasz Kijowski. Patronatem medialnym Dni Żabna objęli: Nowa Gazeta Żabnieńska, Radio RDN Małopolska, telewizja Tarnowska.tv oraz portale internetowe: e-kurier dąbrowski, Koncertowy Tarnów i Imprezowy region.

Serdecznie zapraszamy!