dzisiaj jest: 8 września 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nestor, Radosław

Udana akcja oddawania krwi w starostwie

Oczekujący na pobór krwi honorowi dawcyBlisko 9,5 litra krwi oddali honorowi dawcy, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. W urzędzie pojawiły się panie pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, działającego na co dzień przy szpitalu św. Łukasza, z przenośną aparaturą do pobierania krwi.

W ciągu 4 godzin krew oddało w sumie 21 osób z 25 zarejestrowanych. - Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy oddali ten bezcenny lek dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Z naszego punktu widzenia akcja każdorazowo przynosi bardzo dobre rezultaty. – ocenia starosta tarnowski Jacek Hudyma, organizator całej inicjatywy i prezes Zarządu Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Starosta jednocześnie zapowiada, że kolejna akcja zorganizowana zostanie za kilka miesięcy.

Akcja oddawania krwi w starostwie - sala konferencyjna

Jak zaznacza rzecznik starosty tarnowskiego Jerzy Zabawa, zainteresowanie akcją pokazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi na tym terenie. - Krew potrzebna jest każdego dnia. To bezcenny dar, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi, a którego nie można kupić ani wyprodukować. Może go ofiarować tylko człowiek - Honorowy Dawca Krwi. Pomoc krwiodawców jest wciąż potrzebna. Cieszę się, że tak wiele osób przyłączyło się do akcji. Z roku na rok dzięki krwi pozyskanej w ramach naszego przedsięwzięcia możemy nieść pomoc coraz większej liczbie osób. To bardzo ważne, byśmy wspólnie, solidarnie i z zaangażowaniem działali na rzecz potrzebujących. - dodaje Jerzy Zabawa.

Honorowy dawca krwi - kobieta - podczas poboru krwi uśmiecha się do zdjęcia

Każdy honorowy krwiodawca po oddaniu krwi został obdarowany czekoladami i gadżetami RCKiK, a także otrzymał dyplom w ramach podziękowania za udział w akcji, który przygotowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Zdjęcia: Paweł Topolski