dzisiaj jest: 8 września 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nestor, Radosław

Kolejne rodzinne świętowanie w Tuchowie

Msza świeta na rozpoczęcie festynu rodzinnegoDużo śpiewu, tańca i zabawy - W Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbyło się VI Powiatowe Święto Rodziny, połączone z XIII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Była to okazja do wspólnej modlitwy za polskie rodziny, jak również miłego spędzenia czasu dla wszystkich, którzy w niedzielę odwiedzili tuchowskie sanktuarium. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem starosty tarnowskiego – Jacka Hudymy.

- Wobec tej odpowiedzialnej roli, jaką w naszym społeczeństwie odgrywa rodzina, nie można przejść obojętnie - nie można o niej zapominać. Tak naprawdę my tutaj stanowimy tą najpiękniejszą, polską rodzinę - powiedział starosta tarnowski Jacek Hudyma witając przybyłych gości. Życzę Państwu, by to dzisiejsze święto było jak najwspanialsze, najpiękniejsze, cieszmy się i wszystkiego dobrego.

Starosta tarnowski Jacek Hudyma wita przybyłych gości
- Kiedy rozpoczynamy święto rodziny przy naszym sanktuarium, to nie sposób nie wspomnieć tego, który zawsze troszczy się o rodzinę i tego, który pielgrzymował – Św. Jan Paweł II - w stronach Starego Sącza w 1999 roku. Wtedy właśnie mówił o rodzinie - o tym największym darze, jakim jest rodzina. Dlatego też u matki w Tuchowie nie tylko robimy festyn, ale też modlimy się o to, żeby wspierała i otaczała płaszczem swojej matczynej opieki nasze polskie rodziny, szczególnie z powiatu tarnowskiego - powiedział wicestarosta tarnowski Roman Łucarz.

Wszystko jest w ramach promocji zdrowej rodziny. To się dzieje już od trzynastu lat. Cieszymy się bardzo, że przy pięknej pogodzie, możemy być razem. Wszyscy tutaj świetnie się bawią – mówił o. Grzegorz Gut, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium w Tuchowie.

Następnie burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek podczas przemówienia podkreślała niezwykłą wartość posiadania rodziny i zachęciła do jej celebracji podczas tego święta.

Podczas festynu bardzo piękny program artystyczny przedstawiły dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola w Tuchowie oraz Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr pw. Św. Józefa w Tuchowie. Repertuar rodzinny godny podziwiania i naśladowania. Ależ mamy utalentowane dzieci i młodzież!

Licznie zgromadzeni uczestnicy festynu, w tle pokazy strażackie

Na rodzinnym świętowaniu nie zabrakło też dobrej muzyki, której już na rozpoczęciu mieliśmy okazję posłuchać: Sanktuaryjnego Choru Mieszanego, fantastycznego repertuaru w wykonaniu Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tuchowie, tuchowskich seniorów - grupy muzycznej "Senitu", Joanny Stadler, Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej, a także zespołu "CeKaZeTa" z Centrum Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, który powstał z inicjatywy Jadwigi Wiśniewskiej. – to zespoły, które mogliśmy podziwiać na deskach sceny naszego festynu.

Nie zabrakło także pokazów strażackich i konkursów, które przygotował i poprowadził Michał Mikos - Naczelnik OSP w Karwodrzy, a zarazem zastępca dyżurnego operacyjnego powiatu tarnowskiego.

strażacy podczas akcji pokazowej, udzielają pierwszej pomocy

Piękna pogoda i ogromne zaangażowanie zarówno uczestników, jak i organizatorów, gwarantowały świetną zabawę i wielopokoleniową integrację. Na spragnionych czekały zimne napoje, a na głodnych potrawy z grilla. Kusiły też pyszne domowe ciasta i owoce z truskawkami na czele.

Zespoł Senitu prezentuje swoje najpiękniejsze utwory

W uroczystościach uczestniczyli: wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron, wiceprzewodniczący sejmiku województwa małopolskiego Wojciech Skruch, przedstawiciel Zarządu Powiatu Tarnowskiego Mateusz Janiczek, prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź, radny powiatowy Tomasz Schabowski, a także radni Rady Miejskiej w Tuchowie.

Na zakończenie muzyczne show zaprezentowali: " Wędrowne Gitary" w repertuarze których znajdują się porywające, największe - ponadczasowe przeboje Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Klenczona, na zakończenie zaprezentował się znany i lubiany raper, freestylowiec, mówca, autor 7 płyt, 2 audiobooków i 2 książek, a także pomysłodawca ogólnopolskiej akcji " Rób to co kochasz" - "ARKADIO" - z całą pewnością były to, przebojowe kompozycje, zabawne i dowcipne anegdoty, a przede wszystkim znakomita zabawa.

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego radosnego świętowania wszystkich rodzin.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu wyposażenia oraz prac wykończeniowych "Domu Nadziei" w Tuchowie.

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie portalu społecznościowego facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.