dzisiaj jest: 17 czerwca 2024 r.   ::    imieniny: Albert, Laura, Adolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dwa samochody dla osób z niepełnosprawnościami

Środowiskowy Dom Samopomocy w Stróżach z zewnątrzW Domu Pomocy Społecznej w Stróżach oficjalnie przekazano i poświęcono dwa samochody do transportu osób z niepełnosprawnościami, których zakup został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Dziewięcioosobowy samochód marki Renault Trafic Combi kosztował przeszło 222 tys. zł, a dofinansowanie z PFRON wyniosło 135 tys. zł. Wkład własny zapewnił powiat tarnowski. Będzie służył mieszkańcom DPS w Stróżach. Natomiast 17-osobowy pojazd marki Iveco o wartości prawie 500 tys. zł zakupiło Stowarzyszenie Przyjaciół DPS w Stróżach dla potrzeb uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach. Dofinansowanie wyniosło 330 tys. zł, a pozostałe pieniądze pochodzą z dotacji z Urzędu Miejskiego w Zakliczynie (41 tys. zł) oraz od licznych firm i osób prywatnych.

Monika Chrobak podczas przemówienia, obok goście

- Nowy pojazd w istotny sposób ułatwi nam funkcjonowanie. Umożliwi sprawny i bezpieczny dowóz naszych mieszkańców na przykład do specjalistycznych poradni lekarskich czy też na wydarzenia kulturalne i społeczne. – mówiła dyrektor DPS w Stróżach Monika Chrobak.

Roman Łucarz podczas konferencji, w tle jeden z samochodów

Wicestarosta tarnowski Roman Łucarz stwierdził, że nie pamięta, aby kiedykolwiek powiatowej placówce przekazywane były jednocześnie aż dwa tak nowoczesne pojazdy. – Opiekę społeczną traktujemy jako jeden z priorytetów. Potrzeby w tym zakresie są duże, co widać choćby po ilości wydawanych orzeczeń o niepełnosprawności. – przekonywał. – Dokładamy również wszelkich starań, aby warunki w DPS były jak najbardziej rodzinne, aby mieszkańcy naprawdę czuli się jak u siebie w domu.

Nowy samochód z wstęgą

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak wyraził zadowolenie nie tylko z powodu dwóch nowych samochodów, ale także z rozpoczęcia dużej inwestycji – kompleksowej modernizacji zabytkowego obiektu w zespole dworsko-parkowym, w którym od 1951 roku profesjonalną pomoc potrzebującym świadczy DPS w Stróżach.

Mieszkańcy ŚDS i goście przed budynkiem, uczestniczący w konferencji, w tle zieleń i drzewa

Przypomnijmy, że dzięki przeprowadzonym pracom o wartości przeszło 4,6 mln zł obiekt zyska na funkcjonalności i standardzie. Wymieniony zostanie m.in. dach, przebudowane zostaną wnętrza, instalacje. Inwestycję prowadzi Starostwo Powiatowe w Tarnowie, które kilka lat temu uregulowało kwestie własnościowe, spłacając spadkobierców byłych właścicieli zabytkowego dworu.

Oficjalne przecięcie wstęgi na samochodzie

W wydarzeniu przekazania i poświęcenia samochodów uczestniczyli również dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Bogusława Słońska, członek zarządu powiatu Mateusz Janiczek, radni powiatowi Józef Gwiżdż i Przemysław Skruch oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Gromnik Grzegorz Wojtanowski.

Wszyscy pozują do zdjęcia przy samochodzie, tuż przed budynkiem ŚDS

Fot. Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt