dzisiaj jest: 27 lipca 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz

Młodzi druhowie z Powiatu Tarnowskiego zmierzyli się w zawodach ratowniczych

Przygotowania do otwarcia zawodów - miniaturaRynek w Lisiej Górze był miejscem I Powiatowych Młodzieżowych Zawodów w Ratownictwie w ramach Pierwszej Pomocy. W wydarzeniu uczestniczyli starosta tarnowski Jacek Hudyma oraz etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach.

Mistrzem powiatu zostali młodzi adepci pożarnictwa z Gminy Lisia Góra, reprezentowanej przez MDP z OSP Stare Żukowice, wicemistrzostwo przypadło adeptom z Gminy Ryglice i to oni będą reprezentować powiat tarnowski podczas zmagań szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 1 czerwca w Zakliczynie.

Krzysztof Gładysz - komendant PSP i drużyna OSP biorąca udział w wydarzeniu

Tomasz Stelmach i Krzysztof Gładysz na wspólnym zdjęciu
Zwiększenie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy, edukacja i promocja zdrowia, popularyzacja ratownictwa wśród członków MDP, zwiększenie świadomości o konieczności nauki i doskonalenia z zakresu pierwszej pomocy oraz integracja członków MDP powiatu tarnowskiego - to cele, jakie przyświecały wszystkim przy organizacji zawodów.

Namiot ratowniczy oświetlony na czerwono od wewnątrz, w którym odbywała się jedna z kompetycji

Starosta odczytuje wyniki kompetycji

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Wręczenie nagród i gratulacje dla zawodników

Fot. Paweł Topolski, Urząd Gminy Lisia Góra - Konrad Sikorski