dzisiaj jest: 27 lipca 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz

Wygaszenie decyzji o rejestracji niektórych pojazdów

Starostwo Powiatowe w Tarnowie - logoWydział Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie informuje, że w dniu 10 czerwca 2024 r. nastąpi wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdów zarejestrowanych przed 14 marca 2005 r., nieposiadających ważnego okresowego badania technicznego, w stosunku do których ich posiadacze nie dopełnili obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, jeżeli pojazd im podlega, przez okres dłuższy niż 10 lat, przypadający bezpośrednio przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia niektórych skutków kradzieży tożsamości (Dz. U. z 2023 r., poz. 1394).

Powyższe nie dotyczy pojazdów zabytkowych oraz pojazdów wolnobieżnych.
Pojazdy, których rejestracja wygaśnie z mocy ustawy, będą mogły podlegać ponownej rejestracji w przypadku spełnienia warunków niezbędnych do rejestracji.
Wykaz pojazdów, które kwalifikują się do wygaszenia decyzji o rejestracji jest dostępny do wglądu w siedzibie Wydziału przy ul. Ostrogskich 7.