dzisiaj jest: 18 października 2024 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Jacek Hudyma został starostą tarnowskim

Zarząd powiatu tarnowskiego nowo wybranyRadni powiatu tarnowskiego dokonali wyboru starosty. Został nim Jacek Hudyma, dotychczasowy wicestarosta. Zatwierdzili również kandydatury na wicestarostę i dwóch członków zarządu.

Tuż po wyborze (19 radnych za) starosta Jacek Hudyma powiedział, że przed nowym zarządem powiatu stoi wiele wyzwań. - Będziemy robić wszystko, by kontynuowany był dynamiczny rozwój powiatu. Aby mieszkańcy nadal pozytywnie oceniali naszą pracę – stwierdził. – Bierzemy się wszyscy natychmiast do pracy, gdyż wiele projektów jest do zrealizowania.

Przewodniczący radzie czuwają nad prawidłowością tajnego głosowania

Wicestarostą został Roman Łucarz, dotychczasowy starosta (24 głosy za). – Bardzo się cieszę, bo to głosowanie udowodniło, że radni nie dają wiary temu, co dzieje się wokół mojej osoby. – oświadczył po wyborze.

Zarząd powiatu nowo wybrany, naprzeciwko skarbnik powiatu i poprzedni członkowie zarządu

Na etatowego członka zarządu nowy starosta zaproponował Tomasza Stelmacha, który pełnił tę funkcję do tej pory. W głosowaniu tajnym drugim członkiem zarządu wybrano Mateusza Janiczka, w poprzedniej kadencji samorządu radnego gminy Tuchów.

Członkowie Rady Powiatu Tarnowskiego podczas sesji

Zdjęcia: Paweł Topolski