dzisiaj jest: 17 czerwca 2024 r.   ::    imieniny: Albert, Laura, Adolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Przekazanie nowego samochodu dla Domu Pomocy Społecznej w Stróżach

Nowy Renault - miniaturaPrzy budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się przekazanie nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, który został zakupiony przez Powiat Tarnowski przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 
 
 
W wydarzeniu udział wzięli: wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, dyrektor DPS w Stróżach Monika Chrobak, oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie Elżbieta Sterkowiec
 
Samochód - wygląd z przodu
 
Nowy pojazd to 9-osobowy bus marki Reanault Trafic Combi, który dzięki specjalnemu wyposażeniu (pasy mocujące, specjalne najazdy, elektryczny stopień) jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, z możliwością jednoczesnego przewożenia osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Koszt zakup pojazdu wyniósł 222 387,00 zł. Środki własne Powiatu to 87 387,00 zł, dofinansowanie PFRON wyniosło 135 000,00 zł.- tj. 61%.
 
Uściśnięcie dłoni pomiędzy Jackiem Hudymą a Moniką Chrobak
 
Mając świadomość, że nieodzownym elementem funkcjonowania naszych placówek jest nowoczesny tabor, dlatego cały czas go uzupełniamy. Zakup samochodu niewątpliwie poprawi standard świadczonych przez placówkę usług, o czym przekonywał dziś wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. - Mieszkańcy korzystając z pozostających na naszym wyposażeniu samochodów przewożeni są na przykład do szpitali, przychodni itp. Tym samochodem będą mogli podróżować wygodnie, a co najważniejsze bezpiecznie. Zarówno dla podopiecznych jak i kierownictwa placówki jest to bardzo radosna chwila, gdyż podniesie komfort i warunki transportu. Dziękuję również tym, którzy przyczynili się do tego, aby ten zakup został sfinalizowany. Chciałbym w tym miejscu podziękować pracownikom Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej tarnowskiego starostwa, ponieważ to oni przygotowywali wniosek na potrzeby tego projektu. - dodał wicestarosta.
 
Zebrani pozują przed samochodem przy starostwie
 
Celem strategicznym projektu jest likwidacja barier transportowych w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach i Środowiskowym Domu Samopomocy w Stróżach, w sposób umożliwiający osobom niepełnosprawnym lepszy dostęp do specjalistycznych przychodni lekarskich, zajęć specjalistycznych i rehabilitacyjnych, a także łatwiejszy dostęp do kultury, nauki, sztuki i informacji.
Fot. Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt