dzisiaj jest: 29 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

W Żabnie powalczą o nagrodę Zająca Poziomki

Grafika informacyjna - Przegląd Teatrów Lalkowych w Żabnie - animacja sceny teatralnej z kukiełkami zająca i niedźwiedziaPo raz 37. młodzi aktorzy - lalkarze z terenu małopolski zawalczą w Żabnie o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Tegoroczny Przegląd odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury. Prezentacje konkursowych spektakli teatralnych rozpoczną się od godz. 10:00. W przeglądzie zaprezentuje się 8 spektakli teatralnych w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych zespołów.

Tradycyjnie na finał Przeglądu wystąpi na żabnieńskiej scenie profesjonalny teatr. W tym roku będzie to Teatr Uszyty ze spektaklem "Ananas". Przeglądowi towarzyszyć będzie także ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na plakat Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych połączone z uroczystym wręczeniem nagród, które odbędzie się o godz. 15:00 w Galerii "Rozmaitości" GCK w Żabnie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski.

Grafika informacyjna konkursu - Przegląd Teatrów Lalkowych w Żabnie - animacja sceny teatralnej z kukiełkami zająca i niedźwiedzia

Organizatorami wydarzenia są: Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Program konkursu

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Żabnie