dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pośmiertne uhonorowanie Witosa oraz pożegnanie sekretarza i skarbnika

Sesja RPTWicestarosta tarnowski Jacek Hudyma i przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń wręczyli prawnukowi Wincentego Witosa tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego, który pośmiertnie byłemu trzykrotnemu premierowi II RP i wybitnemu przywódcy chłopów polskich przyznali radni podczas sesji pod koniec stycznia 2024 r.


Wincentego Witosa uhonorowano w uznaniu jego wybitnych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej oraz społeczności powiatu tarnowskiego związanych z działalności narodową i patriotyczną. Z wnioskiem w tej sprawie do radnych powiatowych wystąpił starosta tarnowski Roman Łucarz.

Wicestarosta przemawiający z mównicy podczas sesji

- To bardzo ważny dzień dla Rady Powiatu Tarnowskiego, dla całego samorządu i mieszkańców. Na wniosek starosty Romana Łucarza, w 150. rocznicę urodzin Wincentego Witosa, przyznajemy Honorowe Obywatelstwo Powiatu Tarnowskiego osobie wyjątkowej - trzykrotnemu premierowi RP Wincentowi Witosowi, który działał w gminie Wierzchosławice, w powiecie tarnowskim, w Polsce i poza jej granicami.

Prawnuk Witosa odbiera zaszczytny tytuł dla Wincentego Witosa

Postać Witosa odbiła ogromne piętno na kartach historii, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy wolnościowe kraju. Był on ikoną ruchu ludowego i przyczynił się odzyskania niepodległości – mówił wicestarosta Jacek Hudyma.

Zdjęcie pamiątkowe z prawnukiem Witosa na tle jego obrazu w galerii Honorowych Obywateli Powiatu Tarnowskiego

- O moim pradziadku mówi się w kategoriach wielkiej polityki, ale ciągle jeszcze za mało tej informacji i upowszechnienia jego działalności w samorządzie – stwierdził Marek Steindel, prawnuk Wincentego Witosa. - On sam w swoich pamiętnikach wspomina, że ta działalność była dla niego trampoliną do dalszej działalności na szczeblu państwowym i pozwoliła zdobyć doświadczenie prawdziwego polityka, o którym teraz możemy mówić.

Jan Hebda podczas wykładu o Witosie

Życiorys Wincentego Witosa przedstawił w swoim wystąpieniu historyk dr Jan Hebda.

Zarząd wraz ze Skarbnik Powiatu

Podczas sesji Rada Powiatu Tarnowskiego podjęła uchwałę o odwołaniu Skarbnika Powiatu Anny Niedojadło, która odeszła na emeryturę. W jej miejsce powołała nowego skarbnika - Agnieszkę Wojtasik, dotychczasowego dyrektora Wydziału Budżetu Planów i Analiz Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Pożegnano także Sekretarza Powiatu Wacława Prażucha, który również zakończył pracę w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, przechodząc na emeryturę.

Zarząd wraz z Sekretarzem Powiatu

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnowskiego złożyli Skarbnik Annie Niedojadło oraz Sekretarzowi Wacławowi Prażuchowi serdecznie podziękowania za długoletnią i owocną pracę na rzecz administracji samorządowej. Podziękowali też za wieloletni wysiłek, podejmowany dla dobra lokalnej społeczności oraz aktywną współpracę przy realizowaniu kolejnych inwestycji powiatu tarnowskiego. Złożono najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności na dalsze lata życia.

Fot. Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt