dzisiaj jest: 5 lutego 2023 r.   ::    imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Otwarto oferty na dokończenie remontu mostu w Ostrowie

logo starostwo powiatowe miniOtwarto oferty na wykonanie drugiego etapu remontu mostu nad Dunajcem w Ostrowie. Wszystkie są poniżej wartości kosztorysowej inwestycji. Najniższa to 27,5 mln zł. Przedstawiło ją konsorcjum firm z Rzeszowa i Kielc.

 

Most nad Dunajcem w miejscowości Ostrów został wybudowany w 1971 roku. Od tego czasu nie był przebudowywany. Od 1999 roku odpowiedzialność za ten obiekt przejął samorząd powiatowy, zaś od 2007 roku znajduje się on w obszarze działalności powstałego wówczas Powiatowego Zarządu Dróg.

Obiekt był poddawany ekspertyzom stanu technicznego w latach 2011, 2015 i 2018. W 2019 roku została wykonana ekspertyza konstrukcyjna wraz z obliczeniami statyczno-wytrzymałościowymi i sprawdzeniem nośności obiektu z obowiązującymi warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie. Ponadto prof. dr. hab. inż. Tomaszowi Siwowskiemu z Politechniki Rzeszowskiej zlecone zostało wykonanie opinii technicznej, której celem było sprawdzenie poprawności wykonanej ekspertyzy oraz ocena stanu technicznego konstrukcji pod kątem możliwości utrzymania ruchu na obiekcie. Opinia była jednoznaczna – most trzeba było zamknąć, bo nie można było ryzykować jego dalszej eksploatacji. Pęknięcia konstrukcji stalowej i spoin powiększały się z dnia na dzień.

W 2020 roku za blisko 7 mln zł zrealizowany został pierwszy etap prac remontu obiektu. Rozebrana została górna konstrukcja i przełożona kanalizacja z gminy Wierzchosławice. 
W tym roku ogłoszony został przetarg na dokończenie remontu mostu. Właśnie otwarto oferty. Zainteresowanie wyraziło dziewięć firm. Najniższą – 27,5 mln zł złożyło konsorcjum firm Wolmost z Rzeszowa razem z firmą partnerską Mostostal Kielce. Najdroższa propozycja wyniosła przeszło 35 mln zł, co i tak jest poniżej wartości kosztorysowej.

W tej chwili trwa badanie przedstawionych dokumentacji. Rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić na początku przyszłego miesiąca.

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt