dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Krzysztof Witkowski ze Złotym Krzyżem Zasługi i Honorowym Obywatelstwem Powiatu Tarnowskiego

hon k wit miniPrezes firmy Bruk-Bet i właściciel klubu sportowego Termalika Nieciecza Krzysztof Witkowski otrzymał od Prezydenta RP Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi. W przerwie meczu „Słoników” z mistrzem Polski Legią Warszawa odebrał też tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego, przyznany jednogłośnie przez Radę Powiatu w dniu 27 października 2015 roku.

Krzysztof Witkowski to postać niezwykła w Powiecie Tarnowskim. Kiedyś, gdy po okresie komunistycznego zniewolenia odradzała się samorządność w Polsce, został burmistrzem Żabna. Potem zbudował potężną firmę - Bruk-Bet. Polską firmę zatrudniając tutejszych ludzi. Jego dzieło to też ekstraklasowy klub piłkarski i wspaniały stadion w Niecieczy oraz supernowoczesna sala kinowa. Mówi się, że uczynił z Niecieczy najsłynniejszą wieś w Polsce, a być może nawet w Europie. Filantrop w pełnym tego słowa znaczeniu -finansuje szkołę, teatr, wiele szlachetnych przedsięwzięć. W oczy w jego prezesowskim gabinecie od razu rzucają się dwie rzeczy: figura słonia - symbol firmy i klubu oraz obraz w specjalnej ramie z błogosławieństwem od Papieża Franciszka.

hon k wit 1
W sobotni wieczór w Niecieczy odbyło się oficjalne otwarcie stadionu - obiektu, który Prezes Krzysztof Witkowski zbudował za swoje, prywatne pieniądze bez udziału środków publicznych. Z fetą czekano na specjalną okazję, a taka właśnie teraz się pojawiła, bo do Niecieczy przyjechał aktualny mistrz Polski i świeżo upieczony uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów - Legia Warszawa.

Oprócz koncertów, wielu innych atrakcji i sportowych emocji był to również dobry moment do uhonorowania Krzysztofa Witkowskiego za to wszystko, co do tej pory zrobił. Wojewoda Małopolski Józef Pilch wręczył mu Złoty Krzyż Zasługi, nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

hon k wit 2
Andrzej Duda
nie mógł osobiście przyjechać do Niecieczy ze względu na dożynki prezydenckie w Spale, ale żartobliwie obiecał, że żadne obowiązki go nie powstrzymają i przyjedzie na mecz Termaliki. Jest jednak jeden warunek - Nieciecza musi grać z jego ukochaną Cracovią, a stawką pojedynku musi być tytuł piłkarskiego mistrza Polski.

Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń oraz Starosta Roman Łucarz wręczyli z kolei Prezesowi Krzysztofowi Witkowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego. Jednogłośną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Tarnowskiego jeszcze w ubiegłym roku. W związku z tym wydarzeniem na trybunach zasiadali także Radni Powiatu Tarnowskiego.

hon k wit 4
- Pan Prezes Krzysztof Witkowski to nie tylko przedsiębiorca i mecenas sportu, kultury, oświaty, sztuki, ale także mecenas dobroci - mówił Starosta R. Łucarz. – Dziś w imieniu mieszkańców naszego powiatu przekazuję wyrazy wdzięczności. Za te wszystkie wspaniałe przedsięwzięcia, inicjatywy, za te wszystkie wspaniałe dzieła.

Krzysztof Witkowski powiedział, że otrzymane wyróżnienia traktuje jako podsumowanie 32 lat jego pracy zawodowej. Wyznał, że nie osiągnąłby sukcesu gdyby nie dwie wyjątkowe osoby - jego Matka Maria Witkowska, współzałożycielka firmy Bruk Bet i jej pierwsza księgowa oraz Żona Danuta Witkowska - Wiceprezes Bruk Betu i Prezes klubu sportowego Termalika Nieciecza. Stwierdził też, że sukces w Niecieczy wziął się stąd, że spełnione zostały cztery czynniki: ekonomiczny, organizacyjny, sportowy i infrastrukturalny, a ponadto wykonana została wielka praca.

hon k wit 5
Na uroczystość otwarcia stadionu i mecz Termaliki z Legią przybyło wielu znamienitych gości. Na trybunach zobaczyć można było m.in. Wicepremiera oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża czy też byłego Prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka.

Ukoronowaniem uroczystości był wynik spotkania, bowiem w sobotnim spotkaniu Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała stołeczną Legię 2:1. Obydwie bramki dla „Słoników” padły w rzutach karnych.

hon k wit 3
Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest tutaj.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt