dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Rudolf Engelhard - były Starosta Pfaffenhofen, trzecim Honorowym Obywatelem Powiatu Tarnowskiego

rudolf engelhard hon obyw miniPodczas minionych Dni Powiatu Tarnowskiego odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Tarnowskiego, w trakcie której wręczony został tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego Rudolfowi Engelhard, byłemu Staroście Pfaffenhofen w Bawarii w Republice Federalnej Niemiec.

Jestem bardzo wzruszony zaszczytem, który mi przypadł i jestem dumny z bycia od dziś obywatelem Powiatu Tarnowskiego. Przez ponad dziesięć lat naszego partnerstwa powstała głęboka przyjaźń. Przyjaźń ta pielęgnowana jest nie tylko w sferze oficjalnej ale także i osobistej. Staliśmy się mocną wspólnotą, która patrzy z optymizmem w przyszłość - powiedział Starosta Rudolf Engelhard, odbierając tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego.

rudolf engelhard hon obyw 1
Rudolf Engelhard był w latach 1996-2008 Starostą Powiatu Pfaffenhofen w Bawarii, w Republice Federalnej Niemiec. Wcześniej, w latach 1986-1996, przez trzy kadencje był posłem do Parlamentu Krajowego Bawarii. Jednocześnie, w latach 1984-1996, był radnym miasta Pfaffenhofen. Od roku 2008 pełni funkcję Honorowego Starosty Powiatu Pfaffenhofen. Jest członkiem Unii Chrześcijańsko Społecznej (CSU).

rudolf engelhard hon obyw 2
W roku 2000, przy wsparciu Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, nawiązane zostały kontakty pomiędzy Powiatem Pfaffenhofen i Powiatem Tarnowskim. Od początku Starosta Rudolf Engelhard był życzliwym zwolennikiem i propagatorem idei partnerstwa obu powiatów. W 2001 roku na zamku w Scheyern odbyło się wspólne posiedzenie Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Rady Powiatu Pfaffenhofen, podczas którego nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy oboma powiatami z Polski i Niemiec.

rudolf engelhard hon obyw 3
Starosta Rudolf Engelhard aktywnie inicjował działania zmierzające do zacieśniania partnerstwa pomiędzy powiatami. Miało to duże znaczenie zwłaszcza w kontekście akcesji Polski do struktur Unii Europejskiej. Dużą rolę odegrały doświadczenia niemieckie w funkcjonowaniu samorządów lokalnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Współpraca pomiędzy Powiatem Tarnowskim a Powiatem Pfaffenhofen, której ze strony niemieckiej wielkim orędownikiem był Starosta Engelhard, przyczyniła się także do zbliżenia obu narodów w wymiarze regionalnym, dialogu na temat wspólnej historii, a także integracji młodzieży polskiej i niemieckiej. Ważne w tym względzie były między innymi wspólne programy wymiany młodzieży z obu powiatów.

rudolf engelhard hon obyw 4
Współpraca ta miała również swój znaczący wymiar materialny. W wyniku wzajemnych porozumień istotną pomocą z jakiej skorzystała liczna rzesza mieszkańców Powiatu Tarnowskiego były zezwolenia na pracę w Niemczech, jakich bezproblemowo udzielał im przez wiele lat Starosta Engelhard w okresie przed akcesją Polski do Unii Europejskiej.

rudolf engelhard hon obyw 5
Dzięki ścisłej współpracy obu jednostek samorządu terytorialnego Powiat Pfaffenhofen przekazał nieodpłatnie dla Powiatu Tarnowskiego, na rzecz gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - 12 wozów strażackich wraz z wyposażeniem oraz na rzecz Domów Pomocy Społecznej Powiatu Tarnowskiego - wyposażenie ze swojego szpitala powiatowego. Ponadto Powiat Pfaffenhofen umożliwił zakup po bardzo korzystnych cenach 2 karetek pogotowia dla szpitala tuchowskiego i 2 samochodów ciężarowych dla Zarządu Dróg Powiatowych.

rudolf engelhard hon obyw 6
Powiat Pfaffenhofenna bieżąco współpracuje z Powiatem Tarnowskim w zakresie kontaktów specjalistów oraz udostępnia wiedzę, swoje doświadczenia i rozwiązania z zakresu ochrony ludności na wypadek powodzi i innych klęsk żywiołowych. W 2013 roku delegacja samorządu Powiatu Tarnowskiego podczas wizyty w Pfaffenhofen miała okazję zapoznać się z bawarskim systemem przeciwpowodziowym i organizacją służb ratowniczych.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt