dzisiaj jest: 22 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

XXVII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego pod znakiem nagród i wyróżnień

wyroznienia na sesji miniXXVII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego stała się okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Powiecie Tarnowskim za ubiegły rok szkolny oraz zaakcentowania jubileuszu 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Najwyższym wyróżnieniem honorowym Powiatu Tarnowskiego – Groszem Tarnowskim Ziemskim uhonorowane zostało Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II w Zakliczynie. Na forum Rady Powiatu wręczone zostały także okolicznościowe dyplomy i upominki zespołowi ratownictwa medycznego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, który zajął pierwsze miejsce w XII-tych Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński uhonorowali Groszem Tarnowskim Ziemskim Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II w Zakliczynie – w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć w obszarze pomocy społecznej, założenie i prowadzenie Domu Pogodnej Jesieni w Zakliczynie, zorganizowanie akcji pomocy dla powodzian w 1997, 1998 i 2001 roku oraz podejmowanie szeregu cennych inicjatyw obywatelskich, których celem jest niesienie pomocy potrzebującym. Wyróżnienie odebrali: Józef Gwiżdż - Prezes Towarzystwa oraz Ryszard Kuczyński - Dyrektor Domu Pogodnej Jesieni.

wyroznienia na sesji 1
Paweł Kukla, Witold Duda, Mateusz Wszół to członkowie zespołu ratownictwa medycznego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, który zwyciężył w XII-tych Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, jakie w miesiącu wrześniu odbyły się we Wrocławiu. Starosta Tarnowski Roman Łucarz wraz z Wicestarostą Tarnowskim Mirosławem Banachem wręczyli zwycięskim ratownikom podziękowania od społeczności Powiatu Tarnowskiego w formie dyplomów oraz upominków i pogratulowali tak spektakularnego sukcesu. W podobny sposób wyróżniony został trenujący zwycięski zespół Robert Żurawski. Starosta Tarnowski podziękował i pogratulował także Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - Kazimierze Kuneckiej.

wyroznienia na sesji 2
W dalszej części sesji nastąpiło podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Powiecie Tarnowskim za rok szkolny 2012/2013, którego dokonał Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Edward Cudek. Puchary dla szkół oraz medale dla uczniów wręczyli Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

wyroznienia na sesji 3

W ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwyciężyły szkoły podstawowe z Gromnika, Woli Rzędzińskiej oraz Wojnicza. W Gimnazjadzie Młodzieży najlepsze w minionym roku szkolnym w Powiecie Tarnowskim okazały się gimnazja z: Tuchowa, Wojnicza i Ciężkowic. Z kolei w klasyfikacji końcowej Licealiady najlepsze okazały się: ZSP w Tuchowie, ZSOiZ w Gromniku oraz ZSP w Zakliczynie.

W związku z jubileuszem 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie i zarazem Rejonowy Organizator Sportu i Prezes SZS w Tarnowie Marek Małek wręczył okolicznościowe, honorowe medale.

wyroznienia na sesji 4

Nagrodę „Przyjaciel Sportu Szkolnego” przyznaną przez Zarząd Główny Związku otrzymali: Zbigniew Karciński - Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Bogdan Stasz - Wójt Gminy Gromnik.

Honorowe odznaki 60-lecia SZS otrzymali:

1. Roman Łucarz - Starosta Tarnowski
2. Mirosław Banach - Wicestarosta Tarnowski Starosta Tarnowski
3. Edmund Juśko - Dyrektor Wydziału Edukacji Promocji i Kultury
4. Ryszard Mysior - Główny Specjalista w Wydziale Edukacji Promocji i Kultury
5. Ryszard Jasicz - trener lekkiej atletyki z Tarnowa
6. Marek Srebro - Dyrektor MOSiR Tuchów
7. Kazimierz Kuchnik - emerytowany nauczyciel z Gromnika
8. Mieczysław Drąg - emerytowany nauczyciel z Tuchowa
9. Ryszard Okoński - nauczyciel wychowania fizycznego z Zakliczyna
10. Eleonora Mrożek - nauczycielka wychowania fizycznego z Wojnicza
11. Marek Dziuban - Wiceprezes PSZS z Gromnika
12. Krzysztof Dziuban - Wiceprezes PSZS z Ciężkowic
13. Piotr Styczyński - Wiceprezes PSZS z Woli Rzędzińskiej

Na zakończenie wręczone zostały podziękowania od władz Powiatu dla Edwarda Cudka oraz Marka Dziubana za organizację współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Powiecie Tarnowskim.

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt