dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Szwajcarsko–Polski Program Współpracy

"Rozbudowa DPS w Nowodworzu w celu podniesienia jakości usług". Konkurs w ramach projektu "Pomocna Dłoń pod Bezpiecznym Dachem". Wniosek o dofinansowanie projektu z ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

baner swiss contribution tekst

dps nowodworze

 • Krótki opis projektu:

  Termin realizacji: 2013–2014
  Wartość zadania : 3.078.933,52 PLN
  Wysokość dotacji ze SPPW : 2.569.941,44 PLN

  Zakres rzeczowy:

  Komponent I:
  1. Dobudowa nowego skrzydła mieszkalnego do obecnego budynku DPS-u – o kubaturze 5.913 m3 i powierzchni użytkowej 1.350,12 m2. W nowym skrzydle mieszkalnym powstanie 17 pokoi 2-osobowych i 1 pokój 1-osobowy – powstanie 31 miejsc dla nowych pensjonariuszy. Każdy pokój będzie posiadał własną łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze nowego budynku zaprojektowano pokój dzienny z aneksem kuchennym, pralnię z suszarnią, palarnię. Na poddaszu powstanie 5 pracowni terapeutycznych oraz 1 pracownia z wyposażeniem kuchennym do nauki gotowania.
  2. Rozbudowa istniejącej stołówki – zwiększenie powierzchni użytkowej stołówki.
  3. Wyposażenie nowego skrzydła – wyposażenie pokoi mieszkalnych w niezbędne meble i sprzęt, zakup sprzętu AGD, RTV i mebli do pomieszczeń kuchennych, łazienek, wyposażenie nowych pracowni terapeutycznych w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia rehabilitacji i terapii.
  4. Zagospodarowanie terenu przy obiekcie.

  Komponent II:
  1. Szkolenia dla personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami domu pomocy społecznej – będą to szkolenia podnoszące kwalifikacje i umiejętności kadr opiekuńczej DPS-u, m.in z nowych metod rehabilitacji i nowoczesnych technik terapii zajęciowej.
  2. Szkolenia dla kadry administracyjnej – 3 tematy szkoleń podnoszące kwalifikacje kadry w zakresie zarządzania placówką i personelem, komunikacji interpersonalnej.
  3. Studia podyplomowe dla personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami – z tej formy wsparcia skorzysta 3 pracowników, którzy w ramach projektu będą mogli podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności, które pomogą zwiększyć jakość usług oferowanych pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu.

Artykuły na stronie internetowej Powiatu Tarnowskiego związane z projektem:

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt