W dniu 23 września 2021 r. rozpoczęła się rekrutacja do projektu i potrwa do dnia 29 września 2021 r. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i właściwych postaw/umiejętności niezbędnych na rynku pracy u uczniów poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji oraz do udziału w projekcie.
W dniu 30 czerwca 2022 zakończyła się realizacja projektu „Informatyka – stawiam na rozwój V edycja” nr RPMP.10.01.04-12-0030/21 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 Priorytet X, Działanie 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna.
Projekt realizowany był od 01 września 2021 do 30 czerwca 2022. Polegał na realizacji zajęć pozalekcyjnych on-line dla uczniów Technikum wchodzącego w skład w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie chcących rozwijać zainteresowania mające na celu podniesienie kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy.
Cel projektu - podniesienie kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy w obszarze informatyka u 13 uczniów/uczennic Technikum w CKZiU w Tuchowie w okresie od września 2021 do czerwca 2022r. poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania osiągnięto poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych- on-line w formie wideokonferencji z nauczycielami akademickimi, które odbywały się w dwóch semestrach roku szkolnego 2021/2022, dzięki czemu uczniowie Technikum poszerzali swoją wiedzę z obszaru informatyka.
Na zajęcia uczęszczało 15 uczestników (2 kobiety i 13 mężczyzn, 0 osób z niepełnosprawnością) - uczniów/uczennic Technikum zakwalifikowanych zgodnie z kryteriami rekrutacji do projektu określonymi w regulaminie przyjętym Uchwałą nr 2418.2021 z dnia 23 września 2021r. przez Zarząd Powiatu Tarnowskiego.
Zajęcia rozpoczęły się w dniu 26.10.2021 r. a zakończyły się 17.05.2022 r., ich realizacja nie kolidowała z zajęciami szkolnymi realizowanymi w ramach podstawy programowej. Zajęcia odbywały się w formie wideokonferencji z nauczycielami akademickimi Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.
Na zajęciach zapewniony był udział nauczyciela informatyki Pana Łukasza Archamowicza.
Zajęcia odbywały się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie ul. Reymonta 19, 33-170 Tuchów w sali WPK4 wyposażonej w sprzęt multimedialny do prowadzenia wideokonferencji w godz. 7.30 – 9.00.
Na zajęciach realizowane były tematy zgodnie ze scenariuszami opracowanymi przez pracowników akademickich. Tematyka prowadzonych zajęć wykraczała poza podstawę programową kształcenia dla danego przedmiotu na poziomie szkoły ponadpodstawowej.
Wszyscy uczestnicy/uczestniczki spełnili warunek min 80% obecności na zajęciach.
Łącznie odbyło się 30 godz. zajęć on-line z obszaru informatyka w dwóch semestrach roku szkolnego 2021/2022 tym samym wskaźnik produktu został osiągnięty.
W roku szkolnym 2021/2022.odbył się 1 wyjazd w dniu 26.04.2022 r. na uczelnię na zajęcia stacjonarne na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej w ramach zajęć on-line z obszaru informatyka. Na wyjeździe na zajęcia na uczelni w ramach zajęć on-line z obszaru informatyka uczestniczyło 13 uczniów (1 kobieta, 12 mężczyzn, 0 osób z niepełnosprawnością) Technikum.
Przeprowadzane były badania ewaluacyjne wśród młodzieży biorącej udział w zajęciach. Na pierwszych i ostatnich zajęciach przeprowadzono testy opracowane przez nauczycieli akademickich, badające fakt nabycia kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy. W testach uczestnicy/uczestniczki proszeni byli o odpowiedź na pytania/ rozwiązania zadania.
Wyniki testów zostały wykorzystywane do oceny osiągnięcia założonych wskaźników w projekcie.
Wszyscy uczniowie i uczennice otrzymali pozytywny wynik testu, w związku z tym otrzymali zaświadczenia, tym samym wskaźnik rezultatu:
Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe w obszarze informatyka w ramach zajęć online. - 13 uczniów został osiągnięty na poziomie 15 uczniów
Wszystkie zakładane do osiągnięcia wskaźniki dla projektu „Informatyka – stawiam na rozwój V edycja” zostały osiągnięte.