dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Fundusze Krajowe

Konferencja Młodego Ekologa

W ramach zadania „Konferencji Młodego Ekologa” planowana jest organizacja i przeprowadzenie  6 godzin warsztatów (wykładów połączonych z cyklem doświadczeń chemicznych na tematy ekologiczne) dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie.

Realizacja zadania "Konferencja Młodego Ekologa" finansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii.

Celem zadania jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych oraz wzrost wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekologii wśród uczniów i mieszkańców gminy Zakliczyn poprzez zrealizowanie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie wydarzenia Konferencji Młodego Ekologa. Zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowej konferencji (cyklu wykładów) dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie oraz uczniów szkół podstawowych w powiecie tarnowskim na temat zanieczyszczeń środowiska i ich zapobieganiu. Spotkanie uczniów pozwoli pogłębić ekologiczną wiedzę i świadomość, a wspólny posiłek zintegruje uczniów, pozwoli na wymianę zdań na temat ekologii.

Zorganizowanie Konferencji Młodego Ekologa ma na celu przede wszystkim przedstawienie młodemu pokoleniu w formie wykładów wraz z warsztatami najważniejszych zagadnień ekologicznych dotyczących zanieczyszczeń środowiska oraz ich zapobieganiu. Ponadto spotkanie uczniów szkoły podstawowej i średniej pozwoli na nawiązanie kontaktów i wymianę poglądów na temat problemów środowiskowych. Zmotywuje to młode pokolenie do działania na rzecz ochrony środowiska, poszukiwania wspólnych rozwiązań problemów ekologicznych.

Podstawowym efektem będzie zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczestników jak również zachęcanie ich do podejmowania bardziej zrównoważonych, ekologicznych działań w życiu codziennym. Uczestnicy konferencji podczas przerw będą korzystać z przygotowanego poczęstunku, który odbywać będzie się na świeżym powietrzu, co pobudzi uczestników do myślenia na temat oszczędności energii. Zorganizowane wydarzenie w jak najmniejszym stopniu wykorzysta jednorazowe opakowania i materiały co zachęci uczestników do segregacji śmieci. Podczas zapraszania uczniów szkół podstawowych zachęcimy ich do pieszej wycieczki do naszej szkoły przez co zostanie zmniejszona emisja spalin, o czym poinformujemy uczniów już na początku spotkania. Na zakończenie konferencji zostaną zasadzone pamiątkowe drzewa symbolizujące chęć młodego pokolenia do walki z problemami ekologicznymi i promowanie ekologicznych działań.

Plakat projektu: Konferencja Młodego Ekologa

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt