dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Fundusze Krajowe

"Poznaj Polskę" 2023

Baner - Logotypy: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Poznaj Polskę i Polski Ład

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnowski realizują w 2023 roku przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” w ramach programu „Polski Ład” dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Dofinansowanie otrzymały:

  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego J. Paderewskiego w Ciężkowicach na organizację 2 - dniowej wycieczki do Synagogi w Zamościu, Historycznego Zespołu Miasta w Zasięgu Obwarowań XIX wieku w Zamościu, Muzeum Zamojskiego w Zamościu oraz Kościoła „Na wodzie”, Pałacu Plenipotenta w Zwierzyńcu dla 25 uczniów i 2 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 12 500 zł, przyznane dofinansowanie 10 000 zł, wymagany wkład własny 2 500 zł.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. J. St. Pasierba w Żabnie na organizację 3 - dniowej wycieczki do Historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, Centrum Nauki Kopernik, Zespołu zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, Belwederu, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Łazienki Królewskie dla 40 uczniów i 3 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 22337,00 zł, przyznane dofinansowanie 15000,00 zł, wymagany wkład własny 7337,00 zł.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. J. St. Pasierba w Żabnie na organizację 2 - dniowej wycieczki do Kopalni soli w Bochni, zespołu architektoniczno-krajobrazowego w Nowym Wiśniczu, Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu dla 40 uczniów i 3 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 12 222,00 zł, przyznane dofinansowanie 9 772,00 zł, wymagany wkład własny 2 450,00 zł.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie na organizację 2 - dniowej wycieczki do Warszawy: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Autentycznego fragmentu muru Getta Warszawskiego oraz Historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem dla 12 uczniów i 2 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 7656,00 zł, przyznane dofinansowanie 6124,00 zł, wymagany wkład własny 1532,00 zł.

Ogólna wartość wszystkich wyjazdów to 54715,00 zł. Wysokość przyznawanych przez Ministra Edukacji i Nauki środków na organizację wycieczek to 40896,00 zł. Kwoty dofinansowania zależą od liczby uczestników, długości trwania wyjazdu i zaplanowanych miejsc docelowych. Wkład własny w wysokości 13819,00 zł pochodzi z wpłat rodziców młodzieży uczestniczącej w wyjeździe.

Wyjazdy odbędą się w maju i czerwcu 2023. W sytuacji kiedy nie będzie możliwe zrealizowanie wyjazdu do zaplanowanego miejsca istnieje możliwość zamiany na inny punkt docelowy znajdujący się w wykazie opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

poznaj polske 2023

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt