dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Fundusze Krajowe

"Poznaj Polskę" edycja jesienna 2022

baner men pp pl

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnowski realizują przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” edycja jesienna 2022 w ramach programu „Polski Ład” dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Dofinansowanie otrzymały:

• LO w ZSOiZ Gromnik na organizację 3 - dniowej wycieczki do Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Centrum Nauki Kopernik, Zamku Królewskiego w Warszawie - Rezydencja Królów Rzeczpospolitej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, autentycznego fragmentu muru Getta Warszawskiego dla 28 uczniów i 2 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 22 800 zł, przyznane dofinansowanie 15 000 zł, wymagany wkład własny 7 800 zł.
  • LO w ZSOiZ Gromnik na organizację 2 - dniowej wycieczki do terenu historycznej Bitwy Racławickiej, Zamku Ogrodzieniec, Podziemi zabytkowej kopalni rud srebronośnych, Sztolni Czarnego Pstrąga dla 58 uczniów i 4 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 17 982 zł, przyznane dofinansowanie 10 000 zł, wymagany wkład własny 7 982 zł.
  • LO w ZSP Zakliczyn na organizację 3 - dniowej wycieczki do Muzeum Zamkowego w Malborku, Muzeum Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk - Oliwa, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Statku Muzeum „Sołdek” w Gdańsku dla 40 uczniów i 3 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 25 110 zł, przyznane dofinansowanie 15 000 zł, wymagany wkład własny 10 110 zł.
  • Technikum w ZSP Zakliczyn na organizację 3 - dniowej wycieczki do zespołu tężni i warzelni soli wraz z parkiem tężniowym i zdrojowym w Ciechocinku, Kolegiaty św. Piotra i Pawła oraz Narodzenia NMP w Kruszwicy, Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Starego i Nowego Miasta Toruń, Mysiej Wieży w Kruszwicy, Kamieniołomów Piechcin, Zespołu Pałacowo - Parkowego w Piechcinie dla 43 uczniów i 3 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 19 918 zł, przyznane dofinansowanie 15 000 zł, wymagany wkład własny 4 918 zł.

Ogólna wartość wszystkich wyjazdów to 108 610 zł. Wysokość przyznawanych przez Ministra Edukacji i Nauki środków na organizację wycieczek to 70 000 zł. Kwoty dofinansowania zależą od liczby uczestników, długości trwania wyjazdu i zaplanowanych miejsc docelowych. Wkład własny w wysokości 38 610 zł pochodzi z wpłat rodziców młodzieży uczestniczącej w wyjeździe.

Wyjazdy odbędą się w październiku, listopadzie i grudniu 2022. W sytuacji kiedy nie będzie możliwe zrealizowanie wyjazdu do zaplanowanego miejsca istnieje możliwość zamiany na inny punkt docelowy znajdujący się w wykazie opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji i nauki.

poznaj polske 2022 plakat