dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Fundusze Krajowe

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

INWESTYCJI LOKALNYCH

W ramach pierwszego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Tarnowski otrzymał wsparcie w postaci środków finansowych Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Dofinansowanie 7 223 358 zł

INWESTYCJI LOKALNYCH

Nazwa zadania: „Budowa i przebudowa budynku administracyjno-biurowego Starostwa Powiatowego przy ul. Ostrogskich w Tarnowie na potrzeby Wydziału Transportu i Komunikacji”

Dofinansowanie: 8 500 000 zł

Całkowita wartość inwestycji: 8 978 560 zł

INWESTYCJI LOKALNYCH

Nazwa zadania: „Budowa Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach”

Dofinansowanie: 500 000 zł

Całkowita wartość inwestycji: 8 500 000 zł

Projekt zakłada kompleksowe wsparcie osób niepełnosprawnych od rozpoczęcia edukacji, poprzez rehabilitację aż do podjęcia zatrudnienia. W nowoczesnym, innowacyjnym budynku przylegającym do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawcznego w Wierzchosławicach zatrudnienie znajdzie 18 osób z czego 15 osób dorosłych z niepełnosprawnościami, którzy pracowaliby w dwóch pracowniach: papierniczej i gospodarczo-ogrodniczej.