dzisiaj jest: 21 listopada 2024 r.   ::    imieniny: Albert, Janusz, Konrad

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

  • Dzień 21 listopada - „Dzień Pracownika Socjalnego”

    Dzień 21 listopada - „Dzień Pracownika Socjalnego”

  • Kolejny samochód zasili flotę placówki w Stróżach

    Kolejny samochód zasili flotę placówki w Stróżach

  • Wsparcie dla żłobka w Kipsznej

    Wsparcie dla żłobka w Kipsznej

  • VIII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

    VIII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

  • W Zabawie koło Tarnowa uczczono pamięć ofiar wypadków drogowych

    W Zabawie koło Tarnowa uczczono pamięć ofiar wypadków drogowych



Dzień 21 listopada - „Dzień Pracownika Socjalnego”

Dzień 21 listopada - „Dzień Pracownika Socjalnego” Z okazji dnia pracownika socjalnego, starosta tarnowski Jacek Hudyma kieruje słowa podziękowania i wdzięczności do wszystkich pracujących w obszarze pomocy społecznej - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Domów Pomocy Społecznej, a także pracowników socjalnych z terenu Powiatu Tarnowskiego. Czytaj więcej...


Kolejny samochód zasili flotę placówki w Stróżach

Kolejny samochód zasili flotę placówki w Stróżach Dom Pomocy Społecznej w Stróżach wzbogacił się o kolejny pojazd, który zasili flotę placówki, ale też w znacznym stopniu poprawi jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców, ułatwiając tym samym codzienne funkcjonowanie placówki. Czytaj więcej...


Wsparcie dla żłobka w Kipsznej

Wsparcie dla żłobka w Kipsznej Podczas październikowej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie przekazania pomocy rzeczowej dla gminy Ciężkowice w postaci zakupu podwójnego wózka spacerowego oraz odkurzacza z przeznaczeniem do Publicznego Żłobka w Kipsznej. Czytaj więcej...


VIII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

VIII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego W dniu 25 listopada 2024 r. (poniedziałek) odbędzie się VIII posiedzenie sesji Rady Powiatu Tarnowskiego VII kadencji. Początek obrad zaplanowano na godzinę 14:00. Sesja będzie miała miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Narutowicza 38 (sala narad 11 – parter). Czytaj więcej...


W Zabawie koło Tarnowa uczczono pamięć ofiar wypadków drogowych

W Zabawie koło Tarnowa uczczono pamięć ofiar wypadków drogowych Wydarzenie przy pomniku "Przejście" zgromadziło licznych wiernych, rodziny ofiar oraz osoby, które osobiście doświadczyły tragicznych zdarzeń na drogach. List od prezydenta RP Andrzeja Dudy, skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości odczytał doradca prezydenta RP, b. Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur. Czytaj więcej...
Previous
Next

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Budżet Obywatelski Małopolska: 16 mln zł do wydania na projekty!

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - logoNiedługo wystartuje decydujący etap 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, w ramach którego mieszkańcy Małopolski zdecydują, na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie będzie możliwe od 15 maja do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty.

 


Jest z czego wybierać

Zagłosować można na projekty mające na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa pieszych, zwrócenie uwagi młodego pokolenia na znaczenie historii i tradycji narodowej, poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy polegające na zakupie defibrylatorów AED. Na liście zadań dopuszczonych do głosowania znajdziemy także projekty, których celem jest organizacja spotkań integracyjno-twórczych, spotkań dla osób z niepełnosprawnościami, dzieci, młodzieży czy seniorów. Dużą część stanowią działania sportowe, kulturowe i zdrowotne. O głosy powalczą aż 232 zadania: 42 ogólnowojewódzkie i 190 regionalnych.

Masz dwa głosy!
Głosować może każda osoba, która ma skończone 16 lat. Do dyspozycji mieszkańców Małopolski są dwa głosy: jeden na zadanie regionalne i jeden na zadanie ogólnowojewódzkie. Na zadania z puli ogólnowojewódzkich może zagłosować każda osoba, natomiast na zadania regionalne tylko mieszkaniec danego regionu – czyli na np. zadania z Regionu Małopolska Zachodnia mogą głosować tylko mieszkańcy miasta Oświęcim oraz powiatów: suskiego, myślenickiego, wadowickiego, chrzanowskiego oraz oświęcimskiego. Pełen wykaz regionów można znaleźć w Regulaminie BO WM, który dostępny jest na stronie bo.malopolska.pl. W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z regionu, w którym nie mieszka, głos uznaje się za nieważny.

Każdy głosujący ma maksymalnie 2 głosy – ale nie musi z tego prawa korzystać. Jeśli odda tylko 1 głos – na zadanie regionalne lub ogólnowojewódzkie, to zostanie on zaliczony. Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy 1 osoba odda 2 głosy na jeden typ zadania lub w ogóle więcej niż 2 głosy. Przykładowo, jeśli mieszkaniec odda 2 lub więcej głosów na zadania ogólnowojewódzkie, wszystkie te głosy zostaną unieważnione. Głos oddany na zadania regionalne – o ile jest oddany prawidłowo – pozostaje ważny. Analogicznie sytuacja wygląda, jeśli 2 lub więcej głosów jest oddane na zadania regionalne - wszystkie te głosy będą nieważne. Głos oddany na zadanie ogólnowojewódzkie – o ile jest oddany prawidłowo – będzie zaliczony.

W jaki sposób oddać głos?
Każdy z Małopolan ma możliwość oddać głos w takiej formie, jaka najbardziej mu odpowiada. Do wyboru są trzy sposoby:

  • elektronicznie: przez Internet – na stronie bo.malopolska.pl - narzędzie zostanie udostępnione 15 maja,
  • stacjonarnie: poprzez oddanie głosu na karcie i wrzucenie jej do jednej z urn zlokalizowanych w całej Małopolsce (na stronie bo.malopolska.pl znajdziesz wykaz lokalizacji miejsc do głosowania),
  • poprzez oddanie głosu na karcie i wysłanie jej pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego z dopiskiem „Budżet Obywatelski” na jeden z podanych adresów:
    1. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków;
    2. Agenda Zamiejscowa w: Oświęcimiu (ul. Górnickiego 1, 32-600 Oświęcim), Tarnowie (al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów), Miechowie (ul. Sobieskiego 4, 32-200 Miechów), Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz), Nowym Targu (al. 1000-lecia 44, 34-400 Nowy Targ), Suchej Beskidzkiej (ul. J. Piłsudskiego 23, 34-200 Sucha Beskidzka), lub w Zakopanem (ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane).

Uwaga!
Decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych – nie data stempla pocztowego na kopercie. Warto pamiętać, że w głosowaniu korespondencyjnym można w jednej przesyłce pocztowej przesłać więcej niż jedną wypełnioną kartę do głosowania pod warunkiem, że każda z przesłanych kart została podpisana własnoręcznie przez osobę głosującą (osobę, której dane osobowe zostały umieszczone na karcie) oraz została zabezpieczona przed przetwarzaniem danych osobowych przez osoby do tego nieupoważnione.

Zagłosuj z domu
Można oddać głos bez wychodzenia z domu, wystarczy odwiedzić stronę internetową bo.malopolska.pl i w odpowiedniej zakładce zaznaczyć na jakie projekty chce się przeznaczyć swój głos. Szybko i wygodnie!
Uwaga: Podobnie jak rok temu, można głosować również hybrydowo, tzn. przy użyciu dwóch różnych sposobów głosowania. Przykładowo – jeśli mieszkaniec na zadanie regionalne zagłosuje na karcie papierowej, którą wrzuci do urny, ale nie wskaże wtedy zadania ogólnowojewódzkiego, to może to zrobić później przez Internet (oddając tylko 1 brakujący głos).

Kiedy poznamy wybrane zadania?
Rozstrzygnięcie 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zaplanowano na jesień – wyniki poznamy najpóźniej 1 października 2024 r. Zadania, które zdobędą największą liczbę głosów, będą realizowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego od 2025 r.
Małopolanie mogli zgłaszać swoje zdania od 2 do 31 października. Pierwotna pula zawierała 291 zadań, z których 274 zostało pozytywnie zweryfikowanych i przekazanych do oceny departamentów. Ostatecznie mieszkańcy Małopolski mogą wybierać z 232 propozycji.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej?
W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie Budżetu Obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 536, (12) 61 60 982, e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Elementy graficzne kampanii promującej głosowanie, a także szczegółowe informacje na temat projektu mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej: bo.malopolska.pl. Warto też polubić profil BO Małopolska na Facebooku (https://www.facebook.com/bo.malopolska) – gdzie na bieżąco są wrzucane najważniejsze informacje związane z Budżetem Obywatelskim WM.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt