dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

 • Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

 • W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody

  W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody

 • Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora

  Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora

 • LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

  LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

 • „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES

  „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES"Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 20 do 26 kwietnia 2024 roku zostanie przeprowadzona wiosenna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów obejmie obszar całego województwa małopolskiego. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. Czytaj więcej...


W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody

W Żabnie Zając Poziomka rozda nagrody Po raz 37. młodzi aktorzy - lalkarze z terenu małopolski zawalczą w Żabnie o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Tegoroczny Przegląd odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury. Prezentacje konkursowych spektakli teatralnych rozpoczną się od godz. 10:00. W przeglądzie zaprezentuje się 8 spektakli teatralnych w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych zespołów. Czytaj więcej...


Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniora Choroby pneumokokowe stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla starszych osób i z obniżoną odpornością. Od 1 września 2023 roku pojawiła się wyjątkowa możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom dla osób powyżej 65 roku życia z grup ryzyka. Biuro Projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” informuje o możliwości skorzystania ze szczepień przeciw pneumokokom chroniących m.in. przed zapaleniem płuc, zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i sepsą. Wystarczy pójść do swojego lekarza POZ i skorzystać z darmowych szczepień. Czytaj więcej...


LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego

LXVII Sesja Rady Powiatu Tarnowskiego W dniu 23 kwietnia 2024 r. (wtorek) odbędzie się  posiedzenie sesji Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji. Początek obrad zaplanowano na godzinę 11:00. Sesja odbędzie się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Czytaj więcej...


„Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES"

„Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES W 2023 i 2024 roku, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie realizuje projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) – SZANSA NA SUKCES" wdrażany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Czytaj więcej...
Previous
Next

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Tekst łatwy do czytania i rozumienia - opis działalności Starostwa Powiatowego w Tarnowie

Logo tekstu łatwego do czytania i rozumienia: głowa nad otwartą książką i podniesiony kciuk w geście OKCo to jest samorząd powiatowy?

W samorządzie pracują urzędnicy. Urzędnicy zajmują się ważnymi sprawami mieszkańców powiatu.

Powiat to większe terytorium niż gmina. Gmina to Twoja najbliższa okolica.
Nasz Powiat nazywa się Powiat Tarnowski. Składa się z 16 gmin.
Gminy te to: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.

Samorządy mają swoje urzędy. Urząd obsługujący Powiat Tarnowski to Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Budynki Starostwa znajdują się w Tarnowie przy ulicy Narutowicza 38, Nowej 3, Ostrogskich 7 i Urszulańskiej 19.

Szefem samorządu w powiecie jest starosta. W naszym Powiecie to Starosta Tarnowski. Starosta zarządza starostwem czyli urzędnikami.

Jakie sprawy załatwisz w Starostwie Powiatowym w Tarnowie?

Przy ul. Narutowicza 38 jest główna siedziba Starostwa.
Znajduje się tam:

 • Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa, w którym możesz otrzymać pozwolenie na budowę. W tym wydziale zgłasza się również roboty budowlane niewymagające uzyskania pozwolenia na budowę.
 • Wydział Edukacji, Kultury i Promocji, w którym możesz złożyć wniosek o skierowanie do szkoły specjalnej, a także zarejestrować klub sportowy. Urzędnicy w tym Wydziale zajmują się także szkołami ponadpodstawowymi w naszym powiecie.
 • Wydział Rozwoju Powiatu, który pomoże ci uzyskać darmową pomoc prawną.
 • Wydział Gospodarowania Nieruchomościami, w którym otrzymasz odszkodowanie za nieruchomości przejęte pod drogi publiczne, możesz kupić lub wydzierżawić nieruchomość powiatu lub Skarbu Państwa oraz załatwisz sprawy zwrotów nieruchomości, wywłaszczeń i czasowego zajęcia nieruchomości. Urzędnicy w tym wydziale dbają o ochronę gruntów rolnych i leśnych.
 • Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, w którym możesz uzyskać pomoc jeśli masz problemy w dostępie do budynku lub trudności w załatwieniu sprawy. Urzędnicy w tym Zespole dbają o zdrowie mieszkańców i pomagają osobom niepełnosprawnym.,
 • Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów, w którym uzyskasz pomoc w rozwiązaniu problemu z zakupionym towarem (na przykład telewizorem) lub usługą (na przykład naprawą pralki).
 • Biuro Rzeczy Znalezionych - jeśli zgubisz rower, telefon komórkowy, torbę czy inny przedmiot  możesz tych rzeczy szukać w Biurze Rzeczy Znalezionych. Znajdziesz przedmiot nie należący do Ciebie oddaj go do Biura Rzeczy Znalezionych. Dzięki temu, inna osoba będzie mogła odzyskać swoją rzecz.

W drugim budynku przy ul. Nowej 3 znajduje się:

 • Wydział Geodezji, w którym otrzymasz wyrys lub wypis z ewidencji gruntów i budynków.
 • Referat Scaleń i Wymiany Gruntów

W trzecim budynku przy ul. Ostrogskich 7 mieści się Wydział Komunikacji i Transportu, w którym możesz zarejestrować samochód oraz uzyskać prawo jazdy.

W czwartym budynku przy ul. Urszulańskiej 19 znajduje się Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa, w którym możesz otrzymać kartę wędkarską. Urzędnicy w tym Wydziale dbają o ochronę środowiska naturalnego.

Jak załatwić sprawę w Starostwie?

 • możesz napisać pismo i wysłać je na adres: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów,
 • możesz wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • możesz zadzwonić na numer telefonu: +48 146883300
 • możesz wysłać fax na numer: +48 146883310
 • możesz wysłać pismo za pomocą platformy ePUAP
  ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Aby wysłać pismo tym sposobem potrzebny jest internet i swoje konto w ePUAP.
  Adres skrytki epuap: ESP:/4nm0ek36nd/skrytka
 • przyjść do Starostwa i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy urzędu
 • możesz przyjść na Dziennik Podawczy. Jest to okienko na parterze, przy którym otrzymasz potrzebną informację. Zostawisz pisma i inne dokumenty.

Wszystkie informacje o powiecie, w tym numery telefonów do pracowników Starostwa można znaleźć na stronach internetowych: https://www.powiat.tarnow.pl i https://bip.malopolska.pl/sptarnow

Jak pracuje Starostwo?

Starostwo Powiatowe w Tarnowie otwarte jest w godzinach od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.
Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa oraz Wydział Transportu i Komunikacji czynne są od 7:00 do 15:00.
Wizytę w tym Wydziale możesz zaplanować wcześniej. Umożliwia to Internetowa Rezerwacja Wizyt, którą znajdziesz na stronie internetowej https://kolejka.powiat.tarnow.pl

KOORDYNATOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI
Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Społecznej
/-/
Elżbieta Sterkowiec
19.09.2022 r.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt