dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wierzchosławic

prez wierz 2018 miniW najbliższą niedzielę (19 stycznia) w Wierzchosławicach odbędą się uroczystości związane ze 146. rocznicą urodzin Wincentego Witosa. W wydarzeniu weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda.


NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” od 2014 roku świętuje urodziny wybitnego przywódcy chłopów polskich w jego rodzinnej miejscowości. To kontynuacja spotkań przy Grobie Wincentego Witosa z lat osiemdziesiątych minionego stulecia, których zakazywała władza komunistyczna.

prez wierz 2018 1

W organizacji wydarzenia rolniczy związek wspiera samorząd Powiatu Tarnowskiego. W uroczystościach od kilku lat systematycznie uczestniczą przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Wygłaszane są podczas nich także ważne polityczne deklaracje. To właśnie w Wierzchosławicach - w 2014 roku - Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pierwszy raz przedstawił ideę Programu Rodzina 500 Plus, mówiąc w swoim wystąpieniu: Dla nas fundamentalne jest wskazanie Wincentego Witosa. To wskazanie, w którym mówił, on, że Polska musi trwać, że musi być wieczna. Tak Polska jest i musi być wieczna, ale żeby była wieczna muszą rodzić się dzieci, musi być to wszystko co powoduje, ze po jednym pokoleniu przychodzi następne pokolenie, że naród zwiększa się a nie zmniejsza. A dziś naród się zmniejsza. I jest wielkim zadaniem wszystkich polskich patriotów tę sytuację zmienić. Przedsięwzięć, które muszą być podjęte w tym kierunku jest wiele, ale jednym z nich jest podjęcie prawdziwej, mocno wspartej środkami finansowymi polityki prorodzinnej.

prez wierz 2018 3

Andrzej Duda w uroczystościach urodzin Witosa uczestniczył dwukrotnie - w 2015 roku, gdy był jeszcze kandydatem na Prezydenta RP i w 2018 roku, kiedy świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości.

prez wierz 2018 10

Niedzielne wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godzinie 11.00 w wierzchosławickim kościele parafialnym, którą odprawi Biskup Tarnowski Andrzej Jeż w asyście innych kapłanów. Następnie nastąpi przemarsz uczestników z pocztami sztandarowymi pod Grób Witosa na cmentarzu parafialnym, gdzie złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów.

prez wierz 2018 11

Konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach zaplanowana została na godzinę 13.00. Przewidziane jest wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy, a także Komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Wykład pt. „Wincenty Witos - jeden z ojców niepodległości” wygłosi dr Mateusz Szpytma, Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt