dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Legiony Polskie tematem kolejnej filmowej lekcji historii dla uczniów szkół powiatu

seans legiony miniW Mościckim Centrum Kultury odbył się pokaz specjalny filmu „Legiony”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego. Organizacja wydarzenia była związana ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości i Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku.

W pokazie filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego uczestniczyła młodzież z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie.

seans legiony 1

Fabuła filmu osadzona jest w okresie I wojny światowej i ukazuje między innymi formowanie się Legionów Polskich. W znane z kart dziejów Polski wydarzenia wplecione są fikcyjne losy bohaterów filmu. - Film w bardzo przystępny dla młodych ludzi sposób przedstawia wydarzenia historyczne. Ma duże walory edukacyjne - mówi Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, który zorganizował wspomniany pokaz dla uczniów.

seans legiony 2

Seans poprzedziła prelekcja na temat powstania Legionów Polskich, bitwy pod Łowczówkiem i znaczenia cmentarza wojennego nr 171 w Łowczówku, przygotowana przez Tomasza Stelmacha. - Starałem się przede wszystkim ukazać naszym uczniom lokalny wymiar tej tematyki, a także uzmysłowić symboliczne znaczenie cmentarza Legionistów Polskich w Łowczówku - dodaje Tomasz Stelmach.

seans legiony 3

W pokazie uczestniczyło ponad 560 uczniów wraz z opiekunami. To już drugi seans filmowy dla młodzieży szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego w ramach filmowej edukacji historycznej. W marcu bieżącego roku w podobnej formule odbył się pokaz filmu „Wyklęty”. 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt