dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

10 listopada - XXI Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

lowczowek 2019 zap mini10 listopada na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku odbędzie się XXI Zlot Niepodległościowy. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 Mszą świętą polową, celebrowaną przez Biskupa Tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża.


Po zakończeniu Mszy św. zaplanowana została ceremonia oficjalna, następnie piknik historyczny ze śpiewaniem pieśni legionowych oraz żołnierską grochówką. Ceremonia oficjalna odbędzie się według planu:
- Hymn państwowy,
- wystąpienia organizatorów i gości,
- apel pamięci,
- salwa honorowa,
- złożenie wieńców i wiązanek przy kaplicy cmentarnej.

Watro przypomnieć, iż rok temu, w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz XX Zlotu Niepodległościowego, uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.

lowczowek 2019 zap 1

Również w ubiegłym roku sam obiekt - cmentarz wojenny nr 171 - został odnowiony, a także na nowo zagospodarowane zostało otoczenie wokół cmentarza.

Do udziału w uroczystościach XXI Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku zapraszają: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek oraz Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

lowczowek 2019 zap 2
Warto także nadmienić, że w ramach przygotowań do Zlotu, 6 listopada w Centrum Kultury w Pleśnej odbędzie się konferencja historyczna „Świadectwa Wielkiej Wojny w krajobrazie Powiatu Tarnowskiego i Gminy Pleśna”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00. Wstęp wolny.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt