dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Sztandar od Starosty dla tarnowskiej Policji

sztandar pol miniKomenda Miejska Policji w Tarnowie ma nowy sztandar. Ufundował go samorząd Powiatu Tarnowskiego. Przekazanie sztandaru odbyło się podczas uroczystych obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, które miały miejsce na Placu Kazimierza w Tarnowie.

Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura powiedział, że ten długo oczekiwany sztandar to dowód uznania za trud codziennej służby. - Dziękuję Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za ufundowanie sztandaru. Cieszy nas, że lokalne władze tak doceniają naszą pracę. Otrzymanie sztandaru to dla nas nobilitacja i wyróżnienie, będzie symbolem naszej jedności i tożsamości - powiedział Komendant. Wzór sztandaru zatwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jego przekazanie odbyło się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. Sztandar poświęcił Biskup Tarnowski ks. dr Andrzej Jeż.

sztandar pol 1

Starosta Tarnowski Roman Łucarz stwierdził, że dar w postaci sztandaru to swego rodzaju podziękowanie dla policjantek i policjantów za to, że nieraz z narażeniem życia dbają o nasze bezpieczeństwo. - Jako samorząd powiatowy wspólnie z samorządami gminnymi staramy się robić jak najwięcej, aby poprawiać warunki pracy funkcjonariuszy. Przekazaliśmy niedawno nowy budynek dla komisariatu policji w Żabnie. Mamy nowe koncepcje odnośnie Wojnicza. Współfinansujemy zakupy nowych samochodów - wyliczał Starosta.

sztandar pol 2

Wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. Starosta Roman Łucarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak otrzymali Brązowe Krzyże za zasługi dla NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego. Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego uhonorowała mł. insp. Mariusza Dymurę Srebrną Odznaką Honorową - Krzyż Małopolski. - To wyraz uznania dla dokonań Pana Komendanta, ale także pracy całej Komendy Miejskiej w Tarnowie. Samorząd Województwa Małopolskiego docenia pracę tarnowskiej Policji. Wyraża wdzięczność i głęboki szacunek za Waszą służbę - zapewniała Anna Pieczarka. Apelowała do policjantek i policjantów, aby chronili dobro, a walczyli ze złem.

sztandar pol 3
- To gwarancja utrzymywania dużego zaufania społecznego. Dzisiaj Polska jest coraz bardziej bezpiecznym krajem, a Polacy czują się coraz bezpieczniej. To w dużej mierze Wasza zasługa. Bo choć dobry sprzęt, nowoczesne uzbrojenie i wyposażenie, środki łączności i techniki operacyjne, te wszystkie instrumenty są bardzo ważne w skutecznym działaniu, to jednak największa wartość tej formacji to ludzie, czyli policjanci wierni swemu powołaniu. Życzę sukcesów zawodowych i osobistych, coraz lepszych warunków pracy i satysfakcji płynącej z tego, co robicie - mówiła Pani Marszałek.

sztandar pol 4

Na uroczystości obecni byli między innymi: Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasz Szymański, Wojewódzki Komendant Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, a także parlamentarzyści - Posłowie na Sejm RP Włodzimierz Bernacki, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Krajewski, Anna Czech, Urszula Rusecka i Urszula Augustyn oraz Senator RP Kazimierz Wiatr.

sztandar pol 5
Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

sztandar pol 6

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt