dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Radośnie, patriotycznie i przebojowo podczas koncertu „Uśmiechnij się z Kiepurą”

usmiechnij sie z kiepura rel miniW sobotę 4 maja sala Gminnego Centrum Kultury w Żabnie wypełniła się po brzegi za sprawą odbywającego się tam wyjątkowego koncertu pt. „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”, zorganizowanego w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja.

W niezwykłej atmosferze radosnego świętowania artyści i muzycy podbili serca uczestników koncertu, wykonując arie, piosenki i duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth. Występy przeplatane były wzruszającymi i zabawnymi scenami i anegdotami z życia legendarnej pary, które utworzyły opowieść przedstawiającą losy Jana Kiepury i jego bliskich.

usmiechnij sie z kiepura rel 1

W koncercie wystąpili: Iwona Socha jako Marta Eggerth; Łukasz Gaj jako Jan Kiepura; Jakub Oczkowski w roli Władysława Kiepury; a także Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Narratorem, scenarzystą i reżyserem koncertu był Łukasz Lech. Na scenie, gościnnie pojawił się także sam Marszałek Józef Piłsudski, w którego wcielił się Grzegorz Juras.

usmiechnij sie z kiepura rel 2

Koncert poprzedziła część oficjalna podczas której Starosta Tarnowski Roman Łucarz uhonorował medalem honorowym „In Servitio Deo et Patrie” - „W służbie Bogu i Ojczyźnie” znanego i cenionego mieszkańca Żabna, Pawła Domańskiego. Jest on pasjonatem historii regionalnej, założycielem i kustoszem izby pamięci „Ostatnie Takie Galicyjskie” w Szkole Podstawowej w Żabnie. Jest również emerytowanym nauczycielem, wychowawcą młodzieży, autorem ponad dwudziestu publikacji na temat historii Żabna. Rada Miejska w Żabnie nadała mu zaszczytny tytuł honorowego obywatela Gminy.

usmiechnij sie z kiepura rel 3

Nie było to jedyne wyróżnienie podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Bowiem włodarz powiatu wręczył także puchar dla zespołu Cheerleaders Voltage, działającego przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich, z okazji jubileuszu 15-lecia tego utytułowanego zespołu, który ma na swoim koncie między innymi tytuł mistrza Polski, zdobyty na ostatnich zawodach dla cheerleaderek. Ponadto Starosta Tarnowski wręczył także medal powiatowy  „Grosz Tarnowski Ziemski” prowadzącej zespół, nauczycielce SP w Bobrownikach Wielkich, Agnieszce Wlezień, przyznany jej za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą, sukcesy w prowadzeniu zespołów cheerleaders oraz promocję Powiatu Tarnowskiego podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

usmiechnij sie z kiepura rel 4

- Święto 3 Maja w sposób niezwykły komponuje się z przypadającą na ten dzień uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która z kolei nawiązuje do innych ważnych wydarzeń z naszej narodowej historii - obrony Jasnej Góry przed Szwedami oraz ślubów króla Jana Kazimierza - przypomniał w swoim wystąpieniu Starosta Tarnowski Roman Łucarz. W części oficjalnej przemawiali także Senator RP Kazimierz Wiatr, Poseł Wiesław Krajewski i Burmistrz Żabna, Marta Herduś.

usmiechnij sie z kiepura rel 5

Uczestnicy wydarzenia otrzymywali również flagi, chorągiewki oraz okolicznościowe wydawnictwa, rozprowadzane przez harcerzy Tarnowskiej 5. Drużyny Harcerskiej.

usmiechnij sie z kiepura rel 6

Sponsorem wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt