dzisiaj jest: 11 września 2024 r.   ::    imieniny: Jacek, Feliks, Prot

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

2 maja zaśpiewajmy dla Niepodległej w Żabnie

spiew dla niep mini2 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się koncert zatytułowany „Śpiewamy dla Niepodległej”, organizowany dla uczczenia Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem wydarzenia jest Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Koncert poprzedzi akcja rozdawania flag państwowych i śpiewników patriotycznych pod hasłem „Niepodległa Biało-Czerwona”. Rozpocznie się ona o godz. 16.00 na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Akcję poprowadzi Starosta Tarnowski Roman Łucarz wraz z 5. Tarnowską Drużyną Harcerską z Szkoły Podstawowej w Żabnie.

spiew dla niep 1
O godz. 17.00 Gminne Centrum Kultury wypełni się muzyką, która przeniesie uczestników koncertu do czasów II Rzeczypospolitej. Stanie się to za sprawą znanej i cenionej solistki Opery Wrocławskiej Moniki Gruszczyńskiej, której akompaniować będzie pianistka Katarzyna Neugebauer. Ta część koncertu zatytułowana jest „Powróćmy jak za dawnych lat - szlagiery okresu międzywojennego”. Złożą się na nią piosenki rewiowe, będące paradą przebojów muzycznych, wykonywanych przed laty przez wielkich amantów i wielkie gwiazdy kina. Są to modne szlagiery z dowcipnym lub sentymentalnym tekstem i piękną melodią.

spiew dla niep 2

Druga część koncertu ma formułę wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wokalnym przewodnikiem będzie Międzypokoleniowy Chór, działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Uczestnicy wydarzenia zostaną zaopatrzeni w przygotowane na tą okoliczność śpiewniki, które posłużą do aktywnego włączenia się w tą muzyczną podróż przez historię Polski.

Zachęcając mieszkańców regionu do obecności na koncercie Starosta Roman Łucarz tłumaczy: - Uniwersalnym i nieodłącznym elementem kultury jest pieśń. Towarzyszyła nam ona w najważniejszych momentach historii oraz umacniała naszą tożsamość narodową. Fenomenem pozostaje fakt, iż to właśnie z okresów najtrudniejszych w dziejach Polski pochodzą najbardziej charakterystyczne pieśni, oddziaływujące silnie na emocje i ducha narodowego Polaków. Celem naszego przedsięwzięcia jest przywołanie tych wartości i uczczenie ważnych dla nas Polaków rocznic.

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Tarnowski, zaś partnerami - Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gmina Żabno.

Bezpłatne wejściówki na koncert będą do odebrania od dnia 23 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Ilość miejsc ograniczona.

spiew dla niep 3

Monika Gruszczyńska
Rodowita Wrocławianka, absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Związana z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie prowadzi zajęcia z emisji głosu. Jest również nauczycielem śpiewu solowego w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. W 2012 roku otrzymała tytuł doktora sztuki wokalnej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego. W swojej karierze artystycznej wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku. W maju 1999 roku zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej, śpiewając partię Stazji w spektaklu Emmericha Kalmana - „Księżniczka Czardasza”. Od września 1999 roku została solistką tego Teatru, w którym to kreowała wiele ról w spektaklach m.in.: „Skrzypek na dachu”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Zorba”, „Chicago”, „Betleem Polskie”. Z początkiem roku 2007 podjęła współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia, która trwa do chwili obecnej. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej. Współpracowała z wieloma dyrygentami, a także orkiestrami m.in. polskich filharmonii oraz Orkiestrą Reprezentacyjną Śląskiego Okręgu Wojskowego. Od 2007 roku brała udział w nagraniu trzech płyt CD z orkiestrami w repertuarze arii operetkowych, piosenek dawnych lat i ostatnio polskich kolęd. Monika Gruszczyńska zapraszana jest także do nagrań popularnych programów Telewizji Polskiej. Ma na swoim koncie koncerty w Niemczech, Austrii, Belgii, Anglii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. Zagrała w serialu „ Pierwsza miłość”.

Katarzyna Neugebauer
Pianistka urodzona w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, od dziesięciu lat związana z tamtejszym środowiskiem muzycznym. W polu jej zainteresowań znaczące miejsce zajmuje muzyka współczesna, co zaowocowało szeregiem wykonań i prawykonań utworów młodych kompozytorów takich jak K. Brochocka, A. Porębski, podczas festiwalów takich jak: „Eurosilesia”, „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze czy Musik unter Zeit w Munster. Pianistka zapraszana jest do współpracy przy ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i kursach wokalnych, gdzie miała możliwość pracować m.in z Rockwellem Blakiem, Nicholasem Mulroyem, Kałudi Kałudowem, Robertem Nakonecznym. Od roku 2009 współpracuje z Chórem NFM i wraz z tym zespołem uczestniczyła w nagraniu płyty z Bobem Chilcottem, która ukazała się w Wielkiej Brytanii w 2012 roku. Od 2007 roku pracuje jako akompaniator we wrocławskiej Akademii Muzycznej.

spiew dla niep 4
Wielopokoleniowy Chór (Nauczycieli, Uczniów, Rodziców I Absolwentów) z Zakliczyna
Chór gromadzi osoby dorosłe, młodzież i dzieci, których połączyła pasja wspólnego, pięknego śpiewania. Zawiązał się kilka lat temu przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, zaczynając od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Efektem regularnej i konsekwentnej pracy chóru był udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w listopadzie 2017 roku. Zakończył się on dużym sukcesem - zwycięstwem i koncertem finałowym w Filharmonii Krakowskiej z towarzyszeniem orkiestry kameralnej „Passionart”. Wielkim wyróżnieniem dla chóru, było uświetnienie uroczystości wręczenia nagród „Świadków Historii”, która odbyła się w Krakowskim Oddziale IPN, również w listopadzie 2017 roku. Ponadto chór został wyróżniony zaproszeniem do udziału w corocznym koncercie z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, który odbył się 25 lutego bieżącego roku w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej „Passionart”, wspólnie z krakowskimi chórami i solistami. Od stycznia 2018 roku chór działa przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Po nowym patronatem chór, wraz z wspomniana orkiestrą „Passionart”, 7 marca koncertował w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a wcześniej - 3 marca - podczas Powiatowych Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszycach Wielkich. Instruktorem i dyrygentem Chóru Wielopokoleniowego z Zakliczyna jest Adam Pyrek.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt