dzisiaj jest: 24 lipca 2024 r.   ::    imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Bezpieczniej przy drogach powiatowych w Wesołowie i Szerzynach

Konferencja przy otwieranej oficjalnie drodze Z udziałem starosty tarnowskiego Jacka Hudymy i etatowego członka zarządu Tomasza Stelmacha odbyło się symboliczne oddanie do użytku i podsumowanie zakończonych niedawno inwestycji – budowy chodników przy drogach powiatowych w Wesołowie i Szerzynach. Chodnik powstał na odcinku 800 metrów. Ma 2 m szerokości, wykonano również infrastrukturę podziemną.
 
Inwestorem był powiat tarnowski, który pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 937 tys. zł (80 procent wartości zadania). Wkład własny (234 tys. zł) zapewniła gmina Zakliczyn. Całość kosztowała 1 mln 172 tys. zł.

Starosta przemawia na konferencji w Wesołowie w otoczeniu pozostałych gości
 
- Ta inwestycja to przykład bardzo dobrej współpracy samorządu powiatu tarnowskiego z samorządem gminy Zakliczyn. Na ręce pana burmistrza i Rady Miejskiej w Zakliczynie składam serdeczne podziękowania za tę współpracę i finansowy współudział. Liczymy, że nadal będą pojawiać się tak korzystne rządowe programy i będziemy mogli realizować kolejne tego typu przedsięwzięcia mające na celu poprawę bezpieczeństwa przy drogach. – powiedział starosta Jacek Hudyma.

Burmistrz Zakliczyna o inwestycji, w tle odremontowana droga powiatowa
 
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podkreślił, że wybudowanie chodnika w tym miejscu było oczekiwane przez mieszkańców, gdyż duże jest natężenie ruchu przez samochody jadące z Zakliczyna w kierunku Stróż. - Inwestycji drogowych z powiatem w ostatnich latach wykonaliśmy bardzo dużo, w ubiegłej kadencji starostwo zainwestowało w naszej gminie około 12 mln zł, ale myślimy już o kolejnych. Między innymi o przedłużeniu tego teraz powstałego chodnika w Wesołowie do świetlicy wiejskiej. Chodzi o odcinek około 300 metrów. – stwierdził burmistrz. – Chcę też zwrócić uwagę na fakt, że oddawany do użytku chodnik przyczyni się ponadto do podniesienia atrakcyjności turystycznej ziemi zakliczyńskiej. Przygotowujemy się do odtworzenia w miejscu dawnego mostu kładki nad Dunajcem dla pieszych i rowerzystów, która łączyłaby Wesołów z Melsztynem i tamtejszym zamkiem.
 
Na pierwszym planie tablica informacyjna dotycząca inwestycji w Wesołowie i odremontowana droga
 
Sołtys Wesołowa Henryk Lasota przypomniał, że budowa tego chodnika od dawna była w planach rozwoju tej miejscowości. – Jest on ważny i potrzebny zwłaszcza dla starszych, którzy mają teraz możliwość bezpiecznego poruszania się przy drodze powiatowej, ale i dzieci uczęszczających do szkoły. – dodał.

Sołtys Wesołowa podczas konferencji
 
W Wesołowie obecni byli również: wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion oraz radny powiatowy Józef Gwiżdż, oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie Stanisław Pzyzdek.
 
Starosta Jacek Hudyma przemawia do mikrofonu w Szerzynach, obok Tomasz Stelmach i Anita Serafin
 
W Szerzynach starosta Jacek Hudyma dziękował również wójtowi Grzegorzowi Gotfrydowi oraz radnym Rady Gminy za współpracę i finansowy udział w budowie kolejnego etapu chodnika przy drodze powiatowej.
 
Uczestnicy konferencji w plenerze, za nimi "balon" z logiem Szerzyn
 
Całe zadanie kosztowało blisko 830 tys. zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło prawie 660 tys. zł (80 proc.), a gmina Szerzyny zapewniła wkład własny – 170 tys. zł.
 
Nowy chodnik w Szerzynach
 
W Szerzynach chodnik na odcinku przeszło 500 m przy ruchliwej trasie Lubaszowa – Siepietnica wykonano z kostki brukowej wraz z odwodnieniem w postaci kanalizacji deszczowej oraz odcinkowo rowu ziemnego i korytek betonowych.
 
Wójt Szerzyn o inwestycji, obok m. in. Anita Serafin, Jacek Hudyma i Tomasz Stelmach
 
- Bezpieczeństwo drogowe jest jednym z najważniejszych obszarów, na które stawia samorząd powiatu tarnowskiego, jak również gminy Szerzyny. Stąd co roku dążymy, by ta poprawa wzrastała czy to poprzez nowe nawierzchnie asfaltowe czy też rozbudowę tych dróg o nowe chodniki. – zauważył wójt Grzegorz Gotfryd. Na wydarzeniu w Szerzynach obecni byli także radni powiatowi: Anita Serafin i Michał Mitoraj.
 
Fot. Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt