dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Obchody z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Starostowie przed Pałacem Prezydenckim - miniaturaW Pałacu Prezydenckim w Warszawie zakończyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na oficjalnych uroczystościach Powiat Tarnowski reprezentowali: Starosta Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Była to także okazja do skierowania słowa ze strony prezydenta oraz wspólnych rozmów. Andrzej Duda podkreślał, że samorząd jest "bardzo ważną częścią życia politycznego, gospodarczego, ale przede wszystkim społecznego" mieszkańców Polski. - Wsłuchiwanie się w głosy płynące ze środowiska samorządowego w zasadzie całej Polski ma bardzo duże znaczenie. - dodał na zakończenie uroczystości prezydent.

Prezydent przemawia przed Pałacem Prezydenckim

Dzień Samorządu Terytorialnego - obchodzony 27 maja - został ustanowiony przez Sejm RP (uchwałą z 29 czerwca 2000 roku) dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Starostowie przed Pałacem Prezydenckim