dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

"Polskę i Ukrainę łączy sztuka" - muzyczne wydarzenie w CSM

Zespół na scenie - miniaturaCentrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza dnia 31 marca 2023 o godz. 18:00 na koncert z udziałem grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, które zaprezentują folklor z regionu Polski południowej i centralnej.. Projekt artystyczny „Polskę i Ukrainę łączy sztuka" to ludowy kolektyw artystyczny ukraińskiego zespołu tanecznego Podolyanchyk, założony w 1964 roku przez zasłużonego nauczyciela Ukrainy, choreografa amatora Jurija Guriejewa, wyjątkową osobowość, utalentowanego artystę i pedagoga.

Obecnie zespołem Podolyanchyk kieruje syn Jurija Guriejewa - Ivan Gurejev. W skład kolektywu wchodzi ponad 250 uczniów w wieku od 5 do 17 lat, którzy w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych uczą się choreografii - zapalnej sztuki tańca oraz kreatywny zespół nauczycieli.
Repertuar jest duży i oryginalny, ale specjalnością są prace choreograficzne tworzone na materiale folklorystycznym regionu podolskiego.W programach koncertowych kolektywu reprezentowane są wszystkie regiony Ukrainy. Zespół jest wizytówką Chmielnickiego, gloryfikuje rodzime Podole na całej Ukrainie i daleko poza jej granicami, budując mosty przyjaźni i jednocząc młodych Ukraińców. Wielokrotny laureat międzynarodowych i ogólnoukraińskich festiwali, zdobywca Grand-Prix różnych ukraińskich i europejskich konkursów.
Koncert ma na celu przybliżenie odbiorcy kulturę i folklor oraz zintegrowanie zespołów z Polski i Ukrainy.

Plakat Ukraina i Świerczkowiacy - na pierwszym planie zespół tańczący na scenie

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy przygotowali: Beata Hazuka-Skoropad - choreografia, Marta Cichoń - chórmistrz, Andrzej Radzik - kierownik muzyczny. Zespołowi towarzyszy orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Zespół podczas występu

Informacje / bilety:
Data: 29 marca 2023, godz. 11:00 i 31 marca 2023, godz. 18:00, miejsce: sala widowiskowa CSM w Tarnowie.
Bilety: 29 marca (grupy zorganizowane) - 10 zł; 31 marca - 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy). Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi.

Kasa CSM - kontakt:
tel. 146334604, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., godziny otwarcia: poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00, sobota - niedziela - 15:00 - 20:00

Źródło: Centrum Sztuki Mościce