dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

IV Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Tarnowskiego

Zmagania szachowe - miniaturaZ udziałem 20 drużyn ze szkół ponadpodstawowych powiatu Tarnowskiego i miasta Tarnowa odbył się kolejny turniej szachowy. Startujący tym razem rywalizowali w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach.

Organizatorami turnieju byli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Komisja ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Tarnowskiego, Akademia Szachowa, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach.

Zmagania szachowe - uczniowie podczas rozgrywek

W turnieju brały udział wszystkie szkoły powiatowe , jedna szkoła z Wojnicza wystawiła 3 drużyny, kilka po dwie i pozostałe po jednej drużynie. Sędzią głównym zawodów był Czesław Markiewicz, a pomocniczymi: Anna Markiewicz i Roman Kawa. Rywalizacja trwała ponad 4 godziny. W czasie przerw młodzież i opiekunowie mogli poczęstować się słodyczami, wypić kawę czy herbatę lub wodę mineralną. Samorząd Powiatu Tarnowskiego reprezentowali: radna Irena Kusion – zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego i Grażyna Karaś – Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty Sportu i Turystyki.

Zwycięzcy pozują wraz z organizatorami

Turniejowi towarzyszyła mila, rodzinna atmosfera. Na uczestników czekały także pamiątkowe puchary i medale oraz statuetki dla mistrzów szachownic. Puchary główne trafiły do 6 pierwszych drużyn, oraz dodatkowo przyznano każdemu zawodnikowi i opiekunowi medal, pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.Szkoła w Ciężkowicach otrzymała stół szachowy, ufundowany przez starostę tarnowskiego Romana Łucarza, który również sfinansował turniej.

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie portalu społecznościowego facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.
Szczegółowy opis poszczególnych rund i wygranych drużyn

Zdjęcia: Paweł Topolski